Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Zemsta niewykorzystanych sytuacji. Gratulacje dla Mariusza!

Mazowsze uległo 0:2 (0:1) Perle Złotokłos, mimo, iż to zespół z Grójca miał więcej dogodnych sytuacji strzeleckich.

Podopieczni Konrada Główki mogli wyjść na prowadzenie w 24.minucie meczu, ale z bliska wprost w bramkarza trafił Jakub Derewicz. Goście wyprowadzili szybką kontrę. Przerwał ją doświadczony Rafał Sobczyk, ale tak niefortunnie wyekspediował futoblówkę, że ta wróciła pod nogi rywali. Sytuację próbował ratować jeszcze Cezary Przybylski, ale nie utrzymał piłki w rękach, i z gola cieszyli się zawodnicy Perły.

Zdecydowanie wyraźniejszą przewagę grójczanie mieli po przerwie, kiedy momentami wręcz spychali rywali w ich pole karne. Brakowało jednak kropki nad "i" w postaci gola.

Tymczasem jeden z nielicznych kontrataków rywali przerwał blisko pola karnego Michał Czerepok, a sędzia uznał, iż przewinienie zostało popełnione w polu karnym. Goście bezlitnośnie wykorzystali jedenastkę.

W sobotę trener Główka nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Kontuzje cały czas leczą Arkadiusz Gałka i Rafał Sobczak, natomiast młodsi zawodnicy zespołu juniorów dostali wolne ze względu na wczorajszy mecz z KS Lesznowolą (4:0 dla podopiecznych Rafała Sobczyka).

W składzie Mazowsza zabrakło też doświadczonego Mariusza Lisieckiego, ale ten był wpełni usprawiedliwiony, gdyż wczoraj urodził mu się potomek. W tym miejscu składamy Mariuszowi i jego małżonce serdeczne gratulacje!

Ciekawostką jest powrót na boisko Tomasza Jaskólskiego, który trapiony kontuzjami po rundzie jesiennej przymierzał się do zakończenia kariery.

Kolejny mecz towarzyski już za tydzień. Na Laskowej żółto-niebiescy podejmą inną drużynę warszawskiej okręgówki, FC Lesznowolę. Początek meczu o godzinie 13.00.

MAZOWSZE GRÓJEC - Perła Złotokłos 0:2 (0:1)
Gole: ? (25.), ? (75.)
Skład Mazowsza: Przybylski - Kalinowski, Sobczyk, Nojek D., Derewicz, Karls, Złoch, Czerepok, Nojek M., Dąbrowski, Kasperek
Grali także: Bidula, Jaskólski, Pawlak, Wierzbicki

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 27 lutego 2016 r. (15:13)