Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Przełamnie na Laskowej. Mazowsze wreszcie zwycięskie

Mazowsze pokonało u siebie KP Stanisławice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Mikołaj Nojek.

Nie było to wielkie widowisko, ale najważniejsze, iż podopiecznym Konrada Główki nareszcie udało się zdobyć komplet punktów przed własną publicznością (trzy poprzednie mecze kończyły się remisami).

W starciu z ostatnim w tabeli zespołem ze Stanisławic od samego początku inicjatywa należała do piłkarzy Mazowsza. Niestety, z tej przewagi niewiele wynikało. Najlepszą sytuację do otwarcia wyniku miał pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym Mariusz Lisiecki, ale piłka trącona przez niego głową ugrzęzła tylko na poprzeczce.

Trener Główka zaryzykował po przerwie, i przesunął z obrony do ataku Tomasza Jaskólskiego. W 51.minucie to właśnie po faulu na doświadczonym zawodniku sędzia odgwizdał rzut karny. Tym razem do jedenastki nie podszedł kapitan Daniel Złoch, który tydzień temu spudłował w Nowym Mieście, ale Mikołaj Nojek i pewnie wykorzystał szansę.

Po golu na boisku działo się już niewiele wartego uwagi. Najlepszej okazji na podwyższenie prowadzenie nie zdołał wykorzystać Rafał Sobczyk. Goście przycisnęli w końcówce, ale ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Mazowsza 1:0.

MAZOWSZE GRÓJEC - KP STANISŁAWICE 1:0
Gol: Nojek M. (51.)
Skład Mazowsza: Biedula - Gałka, Lisiecki, Ogonowski, Karls, Złoch, Jaskólski, Derewicz, Kasperek, Nojek M., Sobczyk

dodane: 30 kwietnia 2016 r. (18:02)