Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024 roku

Dwie Rogoziński, dwie Sobczak. Skaryszew rozbity

Deszcz, momentami wręcz ulewa i finisz w słońcu – pogoda jak w kalejdoskopie towarzyszyła sobotniemu spotkaniu piłkarzy Mazowsza ze Skaryszewianką. Tego dnia niezmienna była tylko bardzo dobra gra żółto-niebieskich, którzy rozstrzelali rywali 4:0!

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego zdominowali rywali praktycznie od pierwszych minut. Co chwilę kotłowało się w polu karnym gości po dobrych dośrodkowaniach czy to z rzutów wolnych czy rzutów rożnych wykonywanych przez Damiana Karlsa.

Najbliżej otwarcia wyniku po jednym z takich zagrań Karlsa był Andrzej Rogoziński. Skrzydłowy Mazowsza reklamował nawet, iż futbolówka po jego uderzeniu przekroczyła linię bramkową, ale sędzia gola się nie dopatrzył.

Co się odwlecze to nie uciecze. Dwanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Rafał Sobczak ograł na lewej flance zawodnika gości i dokładnie dośrodkował na głowę Rogozińskiego. Tym razem wątpliwości nie było już żadnych. 1:0 dla Mazowsza.

Cztery minuty później znów po akcji z lewej strony z bliska piłkę do siatki skierował Rafał Sobczak.

Grójczanie dopiero się rozkręcali. Na kwadrans przed końcem koronkową akcję drużyny wykończył uderzeniem z bliska Rogoziński.

Gorszy od swojego kolegi nie chciał być Sobczak. W 82.minucie po rzucie wolnym z wysokości pola karnego popularny „Mały” odwrócił się z piłką i umieścił ją precyzyjnie, tuż przy słupku, ustalając wynik meczu na 4:0 dla Mazowsza.

Było to bodaj najlepsze, a na pewno najrówniejsze spotkanie w wykonaniu żółto-niebieskich w tej rundzie.

Mazowsze Grójec – Skaryszewianka Skaryszew 4:0 (0:0)
Gole: Rogoziński (62., 75.), Sobczak (68. 82.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Derewicz, Lisiecki, Gałka, Karls, Buszta, Złoch, Rogoziński, Nojek M. (46. Kowalczyk), Czerepok, Sobczak (83. Dusiński)

dodane: 29 pazdziernika 2016 r. (16:15)