Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024 roku

Derby dla Mazowsza!

Historyczne derby Grójca zakończyły się wysokim zwycięstwem Mazowsza 4:0! Dwie bramki zdobył Mikołaj Nojek, a po jednym golu dołożyli Rafał Sobczak i Arkadiusz Gałka.

Na ten mecz wszyscy grójeccy sympatycy piłki nożnej czekali od dawna. Za nim do niego jednak doszło nie obyło się bez komplikacji. Najpierw pod znakiem zapytania rozegranie derbów postawiły problemy licencyjne TKKF. Następnie, w dzień meczu psikusa sprawiła pogoda. W nocy spadł śnieg, który przykrył całą nawierzchnię murawy stadionu przy ulicy Laskowej. Za odśnieżanie wzięli się m.in. sami zawodnicy obu drużyn. Właściwie do samego końca nie było wiadomo, czy mecz dojdzie do skutku. Kilka minut przed 13.00 sędziowie po raz kolejny sprawdzili stan boiska, i zadecydowali: gramy.

Spotkanie zaczęło się, więc z 40-minutowym opóźnieniem. Mimo, iż śnieg zniknął z murawy, to warunki do gry w piłkę było niezwykle trudne. O tym, co działo się na boisku decydował często przypadek, a ilość upadków piłkarzy na śliskiej murawie trudno by zliczyć.

W pierwszej odsłonie kibice, którzy tego dnia mimo zimowej aury licznie pojawili się na grójeckim stadionie, oglądali bardzo wyrównane, a zarazem zacięty zawody. Wynik meczu w 42.minucie otworzył Arkadiusz Gałka, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Karlsa urwał się obrońcom rywali, i nie dał szans bramkarzowi. Chwilę później w podobnej sytuacji mógł podwyższyć Mariusz Lisiecki, ale świętną interwencją popisał się Erden.

Po wznowieniu gry bliscy wyrównującego gola byli zawodnicy TKKF. Z bliska uderzał Paweł Lepa, ale jego strzał w ostatniej chwili zdołał odbić Cezary Przybylski. Później na murawie dominowali już piłkarze Mazowsza. W 68.minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Rafał Sobczak (dwunasty gol w sezonie).  Następnie kibice obejrzeli popis skuteczności rezerwowego w tym meczu Mikołaja Nojka. Najpierw wykorzystał podanie od Sobczaka, podwyższając z bliska na 3:0, a kilka chwil później popisał się ładnym lobem, ustalając wynik meczu na 4:0 dla Mazowsza.

Warto wspomnieć, iż w piątek kibice obejrzeli pierwsze derby Grójca, ale pierwsze w czasach współczesnych po drugiej wojnie światowej.  W 1935 roku doszło bowiem do starcia dwóch drużyn z naszego miasta. Wówczas Sokół pokonał drużynę Strzelca 1:0, a bramkę rozstrzygającą losy tamtego meczu zdobył z rzutu karnego Pilarek.

Mazowsze Grójec - TKKF Grójec 4:0
Gole: Gałka (42.), Sobczak (68.), Nojek M. (76., 85.)
Skład Mazowsza: Przybylski - Derewicz, Lisiecki, Gałka, Kowalczyk, Złoch, Buszta, Karls, Czerepok (80. Sygnarek), Rogoziński (68. Nojek M.), Sobczak (87. Wierzbicki)
Skład TKKF: Erden - Krogulec, Wierzbicki, Korczak, Bińkowski, Lepa, Czacharowski, Małecki, Rotuski, Kulczycki (87. Rafałowicz), Paszkiewicz

dodane: 12 listopada 2016 r. (15:14)