Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Udane otwarcie piłkarskiej wiosny

Po dwóch trafieniach swojego najlepszego strzelca Rafała Sobczaka, grójeckie Mazowsze pokonało na inaugurację rundy wiosennej Polonię Iłża 2:0 (1:0).

Mecz zaczął się po myśli grójczan. W 11.minucie po rozegraniu piłki na prawej flance Pawła Grodzkiego, Daniel Złoch dośrodkował na drugi słupek, a zamykający całą akcję Rafał Sobczak ładnym wolejem nie dał szans bramkarzowi gości.

Po golu cały czas przewagę mieli podopieczni Tomasza Sokołowski, którzy praktycznie nie wypuszczali Polonii z jej połówki boiska.

W 44.minucie powinno być 2:0. Po składnej akcji całego zespołu z dystansu huknął Arkadiusz Gałka, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Złoch, a jego strzał ugrzęzł na słupku.

Po przerwie odważniej zaatakowali piłkarze z Iłży, ale dwukrotnie swoich kolegów z opałów ratował debiutujący w bramce Mazowsza Almir Erden. Gościom mógł odpowiedzieć Paweł Grodzki, ale z bliska huknął nad poprzeczką.

Podwyższyć mógł też wprowadzony w drugiej połowie Kamil Zieliński, ale po podaniu od Rafała Sobczaka uderzył nieczysto.

W samej końcówce Mazowsze wyprowadziło szybki kontratak. Na prawej flance w swoim stylu rozpędził się Złoch i podał do Sobczaka, którego rywal powstrzymał faulem, a sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany, ustalając wynik meczu na 2:0.

Mazowsze Grójec – Polonia Iłża 2:0 (1:0)
Gole: Sobczak (11., 90.karny)
Skład Mazowsza: Erden Almir – Gałka, Wierzbicki, Lisiecki, Derewicz, Sobczak, Cackowski, Buszta (73. Gotlib), Złoch, Grodzki, Rogoziński (59. Zieliński)

dodane: 19 marca 2017 r. (09:26)