Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Cackowski jak Brazylijczyk!

Po składnej akcji i finezyjnym wykończeniu piętą przez Dariusza Cackowskiego grójeckie Mazowsze pokonało w niedzielę 1:0 Centrum Radom.

Niedzielne zawody w Radomiu mogły się podobać. Były toczone w szybkim tempie ze sporą ilością sytuacji bramkowych.

Zaczęło się tradycyjnie od ataków Mazowsza. W 10.minucie bezpośrednio z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Jakub Derewicz.

Kilka minut później po rzucie z autu spod opieki dwóch obrońców uwolnił się Paweł Grodzki. W trudnej sytuacji oddał strzał, ale minimalnie chybił.

W 35.minucie miała miejsce kluczowa akcja dla całego meczu. Grójczanie odbrali piłkę w środku pola. Cackowski wymienił podanie z Krystianem Busztą. Ten uruchomił na prawej flance Daniela Złoch, który dośrodkował do wbiegającego w pole karne Cackowskiego, a doświadczony pomocnik niczym rasowy Brazylijczyk umieścił piłkę w siatce piętką!

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Gospodarze, którzy nie mieli już nic do stracenia rzucili się do ataków. Groźne sytuacje mieli zwłaszcza po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez Kacpra Wnuka. Za każdym razem na posterunku był jednak bramkarz Mazowsza, Cezary Przybylski.

Mazowsze też miało swoje sytuacje. Na bramkę rywali strzelał Grodzki. Dobre okazje mieli też Andrzej Rogoziński, Daniel Złoch oraz Kamil Zieliński.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mazowsza 1:0.

Centrum Radom – Mazowsze Grójec 0:1 (0:1)
Gol: Cackowski (35.)
Skład Mazowsza: Przybylski - Derewicz, Gałka, Lisiecki, Nojek D., Złoch (85. Zieliński), Buszta (62. Rogoziński), Cackowski, Czerepok, Grodzki, Nojek M.

dodane: 10 kwietnia 2017 r. (11:08)