Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Cackowski robi różnicę. Grójec 3 Potworów 1

Po dwóch trafieniach Dariusza Cackowskiego oraz jednym Daniela Nojka grójeckie Mazowsze pokonało w Wielką Sobotę 3:1 (2:0) KS Potworów.

Do sobotnich zawodów drużyna prowadzona przez Tomasza Sokołowskiego podeszła osłabiona brakiem trzech podstawowych piłkarzy. Za kartki nie mógł wystąpić Krystian Buszta. Choroba zmogła Arkadiusza Gałkę, a uraz wyeliminował z gry najlepszego strzelca Rafała Sobczaka.

Mimo tych braków, Mazowsze od pierwszych minut kontrolowało przebieg gry.

Wynik mógł otworzyć Paweł Grodzki, ale futbolówka po jego ekwilibrystycznym strzale nożycami minęła o kilka metrów słupek.

W 22.minucie kapitan Daniel Złoch dośrodkował na głowę Łukasza Kowalczyka, a ten zgrał do Dariusza Cackowskiego, który również głową umieścił piłkę w siatce.

Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Daniel Nojek, który wykorzystał ładne prostopadłe podanie od Jakuba Derewicza.

Po przerwie kolejną bramkę dla Mazowsza zdobył Cackowski. W pole karne wbiegł Kamil Zieliński i podał do niekrytego Cackowskiego, który precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Kiedy wydawało się, że Mazowsza ma już mecz pod całkowitą kontrolą, błąd w polu karnym popełnił Mariusz Lisiecki, który sfaulował zawodnika gości. Sędzia odwizdał rzut karny. Elmir Arden zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce strzelającego Macieja Gędaja nie miał już szans.

Co gorsza, chwilę po utarcie gola grójczanie stracili Łukasza Kowalczyka, który musiał przerwać akcję gości faulem za co obejrzał drugą zółtą kartkę.

Do końca meczu rywale starali się nacierać. W 66.minucie fantastyczną interwencją po strzale głową Gędaja popisał się Almir Erden, ratując swój zespół od straty gola.

Mimo kolejnych prób ataków drużyny z Potworowa, Mazowszu udało się dowieźć korzystny wynik udało się do ostatniego gwizdka.

Grójczanie mogą, więc w dobrych humorach zasiąść na świąteczne stoły.

Przy okazji Zarząd GKS Mazowsze Grójec składa wszystkim zawodnikom, trenerom oraz sympatykom klubu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

MAZOWSZE GRÓJEC - KS Potworów 3:1 (2:0)
Gole: Cackowski (22., 57.), Nojek D. (40.) - Gędaj (59.)
Skład Mazowsza: Erden - Derewicz, Nojek D., Lisiecki, Cackowski, Nojek M., Czerepok, Grodzki (67. Gotlib), Zieliński (61. Rogoziński), Kowalczyk, Złoch

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 15 kwietnia 2017 r. (14:59)