Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Derby dla Mazowsza!

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego pewnie wygrali derbowe starcie z KS Warką. Na listę strzelców wpisali się Andrzej Rogoziński, Daniel Złoch oraz Rafał Sobczak.

Mecz mógł się podobać, gdyż już od pierwszych minut obfitował w sytuacje strzeleckie. Najpierw zaatakowali grójczanie. Uderzał Rafał Sobczak, ale obok słupka. W odpowiedzi Sebastian Ząbkowski trafił z ostrego kąta w słupek.

Między 25 a 30 minutą piłka aż trzykrotnie wpadała do siatki, ale wynik nadal brzmiał 0:0. Najpierw trafił z bliska Sobczak, ale był na spalonym. Chwilę później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki wepchnął Mikołaj Nojek, ale dogrywający Daniel Złoch podawał już zza linii  bramkowej. Goście też trafili, ale sędzia boczny zasygnalizował spalonego.

W 39.minucie wynik meczu mógł otworzyć Złoch, ale po dobrym dośrodkowaniu od Mikołaja Nojka uderzył głową za lekko, i golkiper gości zdołał złapać futbolówkę.

Kiedy wydawało się już, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowo, w 45.minucie Rafał Sobczak minął na lewej flance dwóch obrońców z Warki, następie dośrodkował do Andrzeja Rogozińskiego, który pewnym uderzeniem dał prowadzenie Mazowszu.

Dziesięć minut po przerwie Jakub Derewicz prostopadłym podaniem uruchomił rezerwowego Pawła Grodzkiego. Ten dograł mocno wzdłuż bramki. Golkiper rywali odbił futbolówkę wprost na nogę Daniela Złocha, który podwyższył na 2:0.

Wynik derbów na 3:0 dla Mazowsza w 79.minucie ustalił najlepszy strzelec zespołu, Rafał Sobczak. Szybką kontrę wykopem rozpoczął Erden Almir. Grodzki poradził sobie z obrońcamą i posłał piłkę w pole karne. Wbiegający Sobczak minął obrońcę i ładnym strzałem zewnętrzną stroną stopy posłał piłkę obok bezradnego Piotra Bekasa.

Mazowsze Grójec - KS Warka 3:0
Gole: Rogoziński (45.) Złoch (55.), Sobczak (79.)
Skład Mazowsza: Erden - Cackowski, Lisiecki, Zieliński (46. Grodzki), Derewicz, Gotlib (71. Buszta), Nojek M. (79. Dąbrowski), Sobczak (85. Wierzbicki), Rogoziński, Czerepok, Złoch
Skład Warki: Bekas - Szymański, Ogonowski, Wierzbicki, Budziński, Witan, Pacholski, Jałocha, Rotuski, Bińkowski, Ząbkowski

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 7 maja 2017 r. (16:22)