Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Start na szóstkę!

Od okazałego zwycięstwa 6:0 nad wyżej notowanym rywalem cykl gier kontrolnych rozpoczęli piłkarze z Grójca.

Trener Tomasz Sokołowski nie mógł skorzystać w pierwszym test-meczu z trzech podstawowych zawodników. Z wakacji nie wrócili jeszcze bowiem Mariusz Lisiecki, Dariusz Cackowski oraz Almir Erden. Była więc okazja przyjrzeć się grójeckiej młodzieży. W składzie pojawiło się też dwóch testowanych zawodników Mateusz Krawczak (ostatnio Sadownik Błędów) oraz Patryk Gotlib (ostatnio Kraska Jasieniec).

Mecz z beniaminkiem IV ligi rozpoczął się pomyślnie dla futbolistów z Grójca. W 18.minucie po rzucie rożnym piłkę głową do siatki z najbliższej odległości skierował Paweł Grodzki. Kilkanaście minut później na 2:0 uderzeniem z dystansu podwyższył Rafał Sobczak. Najlepszy snajper Mazowsza przed przerwą zdobył swoją kolejną bramkę, wykorzystując świetne diagonalne podanie z rzutu wolnego od Jakuba Derewicza.

Tuż po przerwie na 4:0 podwyższył 17-letni Jakub Łukasik, wykorzystując nieporozumienie obrońców i bramkarza gości ze Złotokłosu. Kolejny gol dla Mazowsza to kopia, ale tym razem w roli głównej wystąpił golkiper rywali, który za krótko wybił piłkę, a Michał Czerepok tylko dopełnił formalności. Kropkę nad „i” bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego postawił Daniel Nojek, ustalając wynik meczu na 6:0.

Kolejny mecz towarzyski za tydzień w Przysusze. Początek spotkania z IV-ligowym Oskarem zaplanowano na godzinę 11.30.

MAZOWSZE GRÓJEC – Perła Złotokłos 6:0 (3:0)
Gole: Grodzki (18.), Sobczak (34., 43.), Łukasik (52.), Czerepok (63.), Nojek D. (80.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Siewiec, Gotlib A., Derewicz, Sygnarek O., Wierzbicki, Nojek M., Krawczyk, Grodzki, Sobczak, Rogoziński
Grali także: Łukasik, Gałka, Sokołowski, Złoch, Czerepok, Dąbrowski, Sygnarek A., Gotlib P., Pawlak, Małecki

dodane: 15 lipca 2017 r. (19:20)