Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Wymęczony awans w Suchej

W dodatkowej rundzie Pucharu Polski grójeckie Mazowsze pokonało A-klasowego Zodiaka Sucha 3:2 (2:0).

To nie był spacerek, choć taki początkowo się wydawał. Gr ójczanie objęli prowadzenie już w 6.minucie gry po indywidualnej akcji Pawła Grodzkiego, zakończonej celnym strzałem.

Niespełna kwadrans później Alan Sygnarek odebrał piłkę na połowie rywala. Po szybkim rozegraniu futbolówka trafiła pod nogi Macieja  Małeckiego, który odważnie wszedł w pole karne, i ładną podcinką podwyższył na 2:0.

Chwilę po przerwie dokładne podanie od Alana Sygnarka wykorzystał Grodzki, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Kiedy grójczanie prowadzili już 3:0 zaczęły się schody. Przyszła zbytnia pewność siebie, rozkojarzenie, a w konsekwencji proste straty i błędy.

Najpierw źle piłkę próbował zatrzymać Adrian Gotlib. Zrobił to tak niefortunnie, iż rezerwowy napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam, i nie dał szans Przybylskiemu.

W 86.minucie w polu karnym Mazowsza o nogę Oskara Sygnarka przewrócił się zawodnik Zodiaka, a sędzia podyktował jedenastkę. Zrobiło się 3:2, ale do końca meczu grójczanom udało się już nie popełnić błędu i wygrać całe zawody.

Kolejny mecz, tym razem w lidze już w sobotę. Na stadionie przy ulicy Laskowej Mazowsze o godz. 17.00 podejmie Centrum Radom.

Zodiak Sucha – Mazowsze Grójec 2:3 (0:2)
Gole: ? (80.), ? (86.) – Grodzki (6., 46.), Małecki (19.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Pawlak (60. Derewicz), Gotlib, Gałka (46. Lisiecki), Nojek D. (60. Sygnarek O.), Czerepok, Małecki (60. Złoch), Nojek M., Dąbrowski (46. Orłowski), Grodzki, Sygnarek A. (60. Wierzbicki)

dodane: 15 sierpnia 2017 r. (19:43)