Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku

Mazowsze mistrzem jesieni!

Grójczanie w hicie rundy pewnie 4:0 (2:0) ograli na własnym boisku rezerwy II-ligowego Radomiaka. Zwycięstwo to sprawia, iż zimę piłkarze Tomasza Sokołowskiego spędzą w fotelu lidera!

- Połowa zadania wykonana – stwierdził po meczu szkoleniowiec grójczan Tomasz Sokołowski, i trudno się z nim nie zgodzić. Wiosną trzeba będzie potwierdzić, iż tytuł na półmetku to nie przypadek, i postawić przysłowiową kropkę nad „i”, która pozwoli powrócić do IV ligi. Teraz jest jednak czas na świętowanie, gdyż na pozycję lidera udało się wrócić po bezpośrednim, wysokim zwycięstwie nad najgroźnijszym rywalem.

Lepiej w sobotnie zawody weszli gospodarze. Już w 3.minucie wynik meczu mógł otworzyć Michał Orłowski, ale po dograniu od Pawła Grodzkiego trafił w poprzeczkę.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 21.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Mikołaja Nojka prowadzenie grójczanom dał doświadczony Mariusz Lisiecki, który z bliskiej odległości głową wykończył podanie od kolegi.

Chwilę przed przerwą przed polem karnym faulowany był Michał Orłowski. Do futbolówki podszedł Mikołaj Nojek i precyzyjnym uderzeniem po ziemi zmieścił piłkę tuż przy słupku, obok interweniującego bramkarza rywali, podwyższając na 2:0.

Po przerwie Radomiak zaczął mocniej naciskać, za to grójczanie groźnie kontrowali. W 70.minucie po składnej akcji dośrodkował Rafał Sobczak. Obrońcy gości próbowali wybijać, ale piłka trafiła pod nogi Macieja Małeckiego, który silnym strzałem w samo okienko nie dał szans golkiperowi z Radomia.

Chwilę później bramkarz rywali sprezentował Mazowszu gola na 4:0. Po dośrodkowaniu Mikołaja Nojka próbował piąstkować futbolówkę tak nieporadnie, że ta wpadła do siatki.

W samej końcówce rywale mogli zdobyć honorową bramkę. Z bliska strzelał Dominik Sokół. Almir Erden sparował piłkę, i mógł liczyć na pomoc Arkadiusza Gałki, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dzięki temu grójczanie pokonali dotychczasowego lidera 4:0. Trzeba podkreślić, iż takim stosunkiem bramek podopieczni Tomasza Sokołowskiego wygrali po raz trzeci z rzędu, i dzięki temu zostali mistrzem jesieni! Tyle samo punktów co Mazowsze mają lokalni rywale z Warki, którzy w sobotę pokonali 3:1 Mogielankę, ale są na drugim miejscu ze względu na gorszy bilans bramek.

MAZOWSZE GRÓJEC – Radomiak II Radom 4:0 (2:0)
Gole: Lisiecki (21.), Nojek M. (45.), Małecki (70), sam. (72.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Złoch, Lisiecki, Nojek M., Grodzki (75. Rogoziński), Sobczak (85. Zieliński), Orłowski (88. Wysocki), Derewicz, Małecki (80. Gotlib), Czerepok

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 18 listopada 2017 r. (16:25)