Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Towarzyskie zwycięstwo nad IV-ligowcem

W swoim drugim meczu towarzyskim piłkarze grójeckiego Mazowsza odnieśli drugie zwycięstwo. W sobotę pokonali 2:1 (1:0) IV-ligowego Oskara Przysucha.

W pierwszej odsłonie sobotniego sprawdzianu podopieczni Tomasza Sokołowskiego na tle wyżej notowanych rywali prezentowali się naprawdę bardzo solidnie. Grali kombinacyjnie, szybko i dokładnie wymianiając podania. Przełożyło się to na kilka przyjemnych dla oka akcji, a zarazem sytuacji bramkowych. Trzeba przy tym zaznaczyć, iż zespół prowadzony przez Bolesława Strzemińskiego w pierwszej połowie grał w dość eksperymentalnym zestawieniu, z kilkoma testowanymi graczami.

Wynik meczu otworzył w 44.minucie Arkadiusz Gałka. Po nieszablonowo rozegranym rzucie wolnym dośrodkował Rafał Sobczak, a zamieszanie w polu karnym wykorzystał Gałka, który wepchnął futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie trener Strzemiński posłał w bój silniejszą jedenastkę, a trener Sokołowski wprowadził sporo roszad. W 51.minucie wprowadzony na boisko Paweł Grodzki zabrał piłkę obrońcy, i z dużym spokojem podwyższył wynik. Odpowiedź Oskara była błyskawiczna. Z woleja straty zmniejszył Śliwiński. Do końca meczu mimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Kolejny test-mecz grójczanie rozegrają już w środę. W Warszawie o godz. 18.00 zmierzą się z juniorską drużyną Legii.

MAZOWSZE GRÓJEC – Oskar Przysucha 2:1 (1:0)
Gole: Gałka (44.), Grodzki (51.) – Śliwiński (53.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, testowany, Lisiecki, Derewicz, Czerepok, Nojek M., Małecki, Sobczak, Orłowski, Rogoziński
Grali także: Przybylski, Dąbrowski, grodzki, Wysocki, Łukasik, Pawlak, Sokołowski

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 27 stycznia 2018 r. (17:26)