Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024 roku

Gotlib huknął jak z armaty, ale na Znicza to nie wystarczyło

W sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Mazowsza ulegli w Grójcu drużynie Znicza Pruszków, występującej w Centralnej Lidze Juniorów 3:5 (1:2).

Do tego spotkania żółto-niebiescy podeszli bez kilku podstawowych piłkarzy. Z różnych przyczyn zabrakło Arkadiusza Gałki, Michała Czerepoka, Michała Orłowskiego, Pawła Grodzkiego, Jarosława Wysockiego, Dariusza Cackowskiego oraz testowanego obrońcy.

W pierwszej odsłonie inicjatywa należała do gości z Pruszkowa, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Dwie bramki rywale zdobyli po koronkowych akcjach, pakaując piłkę obok bezradnego Almira Erdena. Mazowsze odpowiedziało tuż przed przerwą. Dośrodokowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Mikołaja Nojka wykorzystał Mariusz Lisiecki.

Po przerwie odważniej zaatakowali podopieczni Tomasza Sokołowskiego, ale szybko zostali skarceni. Cezary Przybylski za krótko wybił piłkę wprost pod nogi rywala, który minął golkipera i zapakował futbolówkę do pustej bramki. Kolejna bramka dla Znicza padła znów po koronkowej akcji i błędach w destrukcji grójczan.

Najpiękniejsza bramka meczu padła w 70.minucie, kiedy do odbitej futbolówki przed polem karnym dopadł Adrian Gotlib i z pierwszej piłki huknął w samo okienko. Goście odpowiedzieli szybką kontrą i trafieniem na 2:5. Ostatnie słowo należało do grójczan. Sprzed pola karnego ładnie przymierzył Rafał Sobczak. Po tym golu sędzia zakończył mecz.

Do rozpoczęcia rundy rewanżowej pozostał miesiąc. Za tydzień kolejny sprawdzian. W sobotę na Laskową przyjedzie IV-ligowa Sparta Jazgarzew.

Mazowsze Grójec – Znicz Pruszków (CLJ) 3:5 (1:2)
Gole: Lisiecki (39.), Gotlib (70.), Sobczak (90.) - ? (17.), ? (32.), ? (57.), ? (65.), ? (80.)
Skład Mazowsza: Almir – Nojek D., Lisiecki, Gotlib, Pawlak, Złoch, Nojek M., Małecki, Derewicz, Sobczak, Rogoziński
Grali także: Przybylski, Jędrzejczyk, Dąbrowski

dodane: 17 lutego 2018 r. (18:00)