Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024 roku

Remis z Zamłyniem. Pech Erdena

Po emocjonującym meczu Mazowsze podzieliło się punktami z Zamłyniem Radom.

Po tym spotkaniu niedosyt mogą odczuwać obie drużyny. Gospodarze bo przez większą część drugiej połowy grali w przewadze jednego zawodnika, i mieli doskonałe okazje, aby zdobyć kolejne bramki. Z kolei goście z Radomia przy stanie 2:2 nie wykorzystali rzutu karnego, który mógł dać im komplet punktów.

Wynik meczu już w dwunastej minucie mógł otworzyć Bartosz Wysocki, ale po dośrodkowaniu od Daniela Złocha główkował minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później więcej szczęścia i precyzji miał zawodnik gości, który w podobnej sytuacji pokonał Almira Erdena.

Po tym golu przewagę osiągnęli zawodnicy Zamłynia. Kilka razy groźnie atakowali, ale albo brakowało im precyzji albo w bramce Mazowsza dobrze spisywał się Almir Erden.

Mazowsze otrząsnęło się w końcówce. Ładnie z dystansu pocelował Paweł Lepa, ale z najwyższym trudem futbolówkę odbił golkiper gości. Chwilę później nie miał już jednak wiele do powiedzenia. Po dwójkowej akcji Sobczaka z Grodzkim, ten drugi silnym strzałem wyrównał wynik meczu.

Jeszcze przed przerwą doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji. Wychodzący do piłki bramkarz Mazowsza Almir Erden został uderzony w głowę przez Arkadiusza Gałkę, którego popchnął zawodnik Zamłynia. Po tym zderzeniu golkiper grójczan musiał opuścić boisko, i trafił na badania do szpitala.

W doliczonym czasie gry po akcji Pawła Lepy na prowadzenie swój zespół mógł wyprowadzić Daniel Złoch, ale z bliska trafił wprost w bramkarza.

To co nie udało się Złochowi, udało się po wznowieniu gry Sobczakowi. Rolę z poprzedniej akcji bramkowej się odmieniły. Tym razem podawał Grodzki a akcję sfinalizował Sobczak.

Chwilę później wychodzącego sam na sam Grodzkiego faulował jeden z obrońców Zamłynia. Sędzia zastosował przywilej korzyści, ale po akcji wrócił do tej sytuacji i ukarał zawodnika gości czerwoną kartką.

Grający z przewagą jednego gracza żółto-niebiescy mieli dwie doskonałe okazje do podwyższenia wyniku, ale nie zdołali ich wykorzystać Rafał Sobczak i Paweł Grodzki.

Zemściło się to na grójczanach w 78.minucie, kiedy w niegroźnej sytuacji arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Arkadiusza Gałki. Jedenastkę na gola zamienił Kubica.

Na tym emocje się nie skończyły. W ostatnich minutach regulaminowego czasy gry na bramkę żółto-niebieskich szarżował Kubica. Do piłki rzucił się Cezary Przybylski i zdołał ją sparować ręką, ale sędzia ku zdziwieniu całego stadionu uznał, że rezerwowy bramkarz Mazowsza… faulował. Do jedenastki ponownie podszedł Kubica, ale tym razem przegrał pojedynek z Przybylskim, który złapał piłkę.

Mazowsze Grójec – Zamłynie Radom 2:2 (1:1)
Gole: Grodzki (40.), Sobczak (52.) – Trojanowski (14.), Kubica (78.)
Skład Mazowsza: Erden (45. Przybylski) – Gałka, Złoch, Lisiecki, Nojek M., Grodzki (86. Rogoziński), Sobczak, Lepa, Wysocki B., Wysocki P., Czerepok

dodane: 9 września 2018 r. (09:26)