Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Przełamanie w Siennie po przerwie

W niedzielnym meczu 7.kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej grójeckie Mazowsze pokonało w Siennie Zawiszę 2:0 (0:0). Na listę strzelców wpisali się Mariusz Lisiecki oraz Jakub Derewicz.

W pierwszej odsłonie przewagę optyczną mieli podopieczni Roberta Radońskiego, ale niewiele z niej wynikało. Lepszą okazję do zdobycia gola po stałym fragmencie gry mieli gospodarze.

Grójczanie konkretniejsi byli po przerwie. W 51.minucie po rzucie rożnym wynik otworzył Mariusz Lisiecki.

Na 2:0 w końcówce precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył Jakub Derewicz.

Wynik mógł być jeszcze okazalszy, ale dogodnych sytuacji nie zdołali wykorzystać Mikołaj Nojek oraz Rafał Sobczak.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu żółto-niebiescy awansowali z jedenastego na szóste miejsce w tabeli. Do lidera – Centrum Radom – tracą osiem punktów. Już w środę podopiecznych Radońskiego czeka mecz w Pucharze Polski. Na stadion przy ulicy Laskowej przyjedzie IV-ligowa LKS Promna. Pierwszy gwizdek o godzinie 16.30.

Zawisza Sienno – Mazowsze Grójec 0:2 (0:0)
Gole: Lisiecki (51.), Derewicz (87.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Złoch, Lisiecki, Nojek M. (75. Małecki), Sobczak (85. Rogoziński), Derewicz, Lepa (88. Cieśla), Wysocki B., Wysocki P., Czerepok (46. Zieliński)

dodane: 17 września 2018 r. (09:10)