Dzisiaj jest wtorek, 30 kwietnia 2024 roku

Super-kapitan Romański. Mazowsze deklasuje Pilicę

Zgodnie z oczekiwaniami grójeckie Mazowsze bez większych problemów pokonało pewnie 4:0 (1:0) rozbitą wewnętrznie Pilicę Białobrzegi. Był to kapitalny występ podopiecznych Roberta Radońskiego. Wynik otworzył w 25.minucie Arnold Kołakowski po podaniu Konrada Romańskiego. W drugiej połowie prawdziwy popis dał popularny "Skuter", kompletując klasycznego hattricka.

Od pierwszych minut sobotnich zawodów to podopieczni Roberta Radońskiego sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie. Nie dość, że potrafili narzucić rywalom własny styl gry, to w dodatku bardzo pewnie prezentowała się występująca w eksperymentalnym składzie linia defensywna. Obok zawsze pewnego na środku obrony Rafała Białeckiego spotkanie rozpoczął Kamil Kołecki. Na bokach obrony zagrali natomiast Patryk Wachowicz i Przemysław Kuklewski. Imponował szczególnie drugi z nich, który poza niezliczoną ilością odbiorów odważnie szarżował lewą flanką boiska.

Wynik spotkania „żółto-niebiescy” mogli otworzyć już w 5.minucie, ale będący w dogodnej sytuacji Konrad Romański zbyt mocno kopnął piłkę, próbując lobbować Adama Bolka, i ta spadła za bramką gospodarzy.

Pilica odpowiedziała w 22.minucie. Z prawej strony dośrodkował Doliński, a zamykający akcję Karolewski ładnie uderzył z woleja, ale futbolówka o centymetry minęła dłuższy słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Malickiego.

Trzy minuty później Mazowszu udało się wyjść na prowadzenie. Błąd przy wykonywaniu rzutu wolnego popełnił jeden z defensorów Pilicy. Piłka trafiła wprost pod nogi Konrada Romańskiego, który popisał się wyśmienitym prostopadłym podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Arnolda Kołakowskiego. Najlepszy snajper Mazowsza wpadł z piłką w pole karne i uderzeniem w krótki róg umieścił piłkę w siatce, zdobywając swojego siódmego gola w tym sezonie.

Chwilę po bramce dla Mazowsza okazję do wyrównania mieli gospodarze. Po tym, jak jeden z grójeckich obrońców podał do Sebastiana Malickiego, który złapał piłkę w ręce, arbiter odgwizdał rzut wolny z siedmiu metrów. Do piłki podszedł Jacek Kacprzak, jednak jego strzał, a także dobitka zostały zablokowane przez wychodzących z bramki „żółto-niebieskich”.

Jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć Mariusz Kotański, ale jego uderzenie ugrzęzło na słupku. Również miejscowi mieli swoją szansę. W 38.minucie Doliński trafił w poprzeczkę.

Prawdziwy popis gry ofensywnej podopieczni Radońskiego dali dopiero po przerwie. Szczególnie świetnie spisywało się trio: Romański – Kołakowski – Kotański, którzy co i rusz, wiązali obrońców Pilicy. Wspierał ich wydatnie, rządzący w środku pola Tomasz Jaskólski.

Dominacja w środku boiska oraz na skrzydłach przynosiła kolejne sytuacje bramkowe dla Mazowsza. Najpierw w 50.minucie Arnold Kołakowski będąc w sytuacji sam na sam trafił wprost w Adama Bolka. Bardziej skuteczny był osiem minut później Konrad Romański, który w podobnej sytuacji nie pozostawił bramkarzowi gospodarzy najmniejszych szans na obronę. 2:0.

Dwie kolejne bramki to efekt współpracy duetu Kotański - Romański. W 63.minucie pierwszy z nich dośrodkowuje z rzutu rożnego, a drugi zamyka akcję, zdobywając bramkę na 3:0.

W 72.minucie ponownie dośrodkowuje Kotański, ale tym razem już z lewej strony pola karnego. Tam, gdzie powinien jest Romański, który precyzyjnym uderzeniem głową ustala wynik spotkania na 4:0, a samemu kompletuje klasycznego hattricka.

- To był mój najlepszy występ od kiedy przyszedłem do Mazowsza – stwierdził bohater spotkania, Konrad Romański. – Trzy strzelone gole dedykuję Mariuszowi Osińskiemu, niech wyzdrowieje i wraca do nas jak najszybciej – dodał.

Dzięki zwycięstwu nad Pilicą, i przy jednoczesnej porażce Orła z Polonią Iłża, grójczanie zniwelowali stratę do lidera z Wierzbicy do czterech punktów.

Pilica Białobrzegi – Mazowsze Grójec 0:4 (0:1)
Gole: Kołakowski (.25), Romański (.58, .62, .72)
Mazowsze Grójec: Malicki – Wachowicz, Białecki, Kołecki, Kuklewski, Karls (75. Dusiński), Jaskólski, Zawadzki (78. Baranowski), Romański (82. Jałocha), Kołakowski, Kotański
Pilica Białobrzegi: Bolek – Wojtysik, Dąbrowski (49. Radecki), Siara, Kulej, Kacprzak (66.?), Doliński, Krzyżański, Stępniewski, Karolewski, Madej (62. Bielawski)
Żółte kartki: Doliński, Dąbrowski - Karls, Kołecki
dodane: 16 pazdziernika 2010 r. (14:05)