Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku

Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Akcja Jastrzębia 3:1

Podopieczni Jerzego Engela jr. odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i zostali samodzielnym liderem tabeli Tymex Ligi Okręgowej. W sobotę żółto-niebiescy pokonali przed własną publicznością Akcję Jastrzębia 3:1 (1:1). Na listę strzelców wpisali się wychowankowie grójeckiego klubu: Wiktor Dusza, Aleksander Dulemba oraz Kacper Sosnowski.

Przed sobotnim meczem z Akcją Jastrzębia miała miejsce miła uroczystość. Drużyna po raz kolejny pokazała, że pamięta o swoim napastniku, który wraca do zdrowia po poważnej kontuzji. Michał Orłowski odebrał z rąk kapitana Jakuba Derewicza pamiątkową ramkę z koszulką, opatrzoną podpisami wszystkich zawodników.

Sam mecz zaczął się po myśli piłkarzy Mazowsza, którzy już w 13.minucie objęli prowadzenie. Błąd golkipera gości wykorzystał Wiktor Dusza, kierując piłkę do pustej bramki. Po chwili podwyższyć mógł Kacper Ostrowski, ale trafił w bramkarza.

Mimo straconej szybko bramki przyjezdni grali z dużym zaangażowaniem, a piłkarsko prezentowali się zdecydowanie lepiej, niż wskazuje ich miejsce w tabeli.

Stworzyli sobie kilka niezłych okazji strzeleckich. W 51.minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Ładnym strzałem z dystansu dobrze broniącego w tym meczu Kacpra Filewskiego pokonał najlepszy snajper Akcji, Sebastian Zanjat.

Mazowsze zdołało jednak odpowiedzieć na trafienie gości 10 minut później. Z prawej strony dośrodkował Jakub Konopka. Uderzenie Wiktora Duszy zdołał odbić golkiper, ale przy dobitce Aleksandra Dulemby nie miał już szans.

Wynik meczu na 3:1 dla Mazowsza w 70.minucie ustalił Kacper Sosnowski, który wykorzystał prostopadłe podanie od swojego imiennika, Kacpra Ostrowskiego.

Dzięki sobotniemu, dodajmy czwartemu z rzędu zwycięstwu, grójczanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Tymex Ligi Okręgowej. Ostatni raz na czele stawki byli w sierpniu 2017 roku. Wówczas trenerem drużyny był Tomasz Sokołowski, a z obecnej kadry na boisku występowali Arkadiusz Gałka, Jakub Derewicz, Daniel Złoch, Mikołaj Nojek, Michał Orłowski oraz Bartosz Pawlak.

Za tydzień przedostatnia kolejka rundy jesiennej. W niedzielę o godz. 13 Mazowsze zagra na wyjeździe z Jodłą Jedlnią-Letnisko.

Mazowsze Grójec – Akcja Jastrzębia 3:1 (1:1)
Gole: Dusza (13.), Dulemba (62.), Sosnowski (70.) – Zanjat (51.)
Skład Mazowsza: Filewski - Skowroński, Gałka, Pawlak, Grygiel, Dulemba (88. Konopka M.), Derewicz, Konopka J., Złoch (60. Kozłowski), Ostrowski (89. Merski), Dusza (67. Sosnowski)

dodane: 5 listopada 2023 r. (09:43)