Dzisiaj jest czwartek, 2 maja 2024 roku

Kotański bohaterem Grójca! Mecz zakończony skandalem

Przepiękny gol z rzutu wolnego Mariusza Kotańskiego zdobyty w już doliczonym czasie gry zapewnił Mazowszu zwycięstwo 2:1 (0:1) nad Zwolenianką Zwoleń. Goście prowadzili od 4.minuty. Wyrównał na trzy minuty przed końcem Konrad Romański. Sobotnie zawody zakończyły się bijatyką pomiędzy piłkarzami obu drużyn.

Po zawodach ze Zwolenianką chyba już nikt nie odmówi piłkarskim pojedynkom przy Laskowej olbrzymiej ilości emocji i dramaturgii. Niestety w sobotę obok tych pozytywnych – czysto piłkarskich emocji nie obyło się bez tych negatywnych. Ale po kolei.

Już w 4.minucie przyjezdni przeprowadzają składną akcję lewą stroną boiska. Udaje im się dośrodkować, a piłkę w polu karnym przecina Michał Kikowski. Robiąc to, dotyka, jednak futbolówkę ręką, a arbiter bez wahania wskazuje na wapno. Do rzutu karnego podchodzi Kamil Marszałek, który pewnym uderzeniem wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

Mazowsze stara się odrobić straty, ale piłkarzom Roberta Radońskiego brakuje skuteczności. Najlepsza okazja do wyrównania nadarza się w 24.minucie. W polu karnym ewidentnie faulowany jest Konrad Romański, a prowadzący zawody Kamil Winiarski z Radomia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi Damian Wojtulewicz. Przy uderzeniu próbuje zmylić bramkarza, a jego strzał przechodzi tuż obok słupka...

Jeszcze przed przerwą kolejnej okazji do wyrównania nie wykorzystuje Arnold Kołakowski, który najpierw niczym dzieci ogrywa dwóch defensorów Zwolenianki, a następnie uderza nad bramką.

Widowisko psują arbitrzy, którzy co chwilę podejmują kontrowersyjne decyzje, czym wywołują irytację i złość nie tylko miejscowej publiczności, ale również grójeckich piłkarzy. Momentami temperatura przy Laskowej bliska jest wrzeniu. Tymczasem po zdobytym golu, przyjezdni nastawiają się tylko i wyłącznie na kontrataki. Natomiast piłkarze Mazowsza prowadzą grę, ale nie potrafią znaleźć recepty na dobrze dysponowaną tego dnia linię defensywną gości.

Sztuka ta udaje się dopiero w 87.minucie gry. Leżąc w polu karnym do swojego bramkarza podaje jeden z piłkarzy Zwolenianki, za co arbiter odgwizduje rzut wolny pośredni. Wszyscy zawodnicy gości stają w linii bramkowej. Do muśniętej piłki podbiega Konrad Romański i silnym uderzeniem umieszcza futbolówkę pod poprzeczką. 1:1.

Mazowsze nie zwalnia tempa, mimo, iż spotkanie dobiega końca. W 91.minucie rzut wolny z około 25 metrów wykonuje Mariusz Kotański. Strzela wręcz idealnie, a piłka ląduje w bramce gości i kolejne trzy punkty należą już do piłkarzy z Grójca.

Chwilę później arbiter gwiżdże po raz ostatni, a na środku boiska rozpoczyna się regularna bójka pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Dopiero po kilkudziesięciu sekundach sędziom oraz ochronie udaje się zapanować nad sytuacją. Już poza boiskiem sędziowie za tę awanturę karzą czerwonymi kartkami Tomasza Jaskólskiego oraz Przemysława Kuklewskiego.

Jak opowiadali później piłkarze całą sytuację miał sprowokować Paweł Kopeć, który uderzył w twarz Konrada Romańskiego. Pozostali zawodnicy Mazowsza, widząc całe zajście przybiegli koledze z pomocą, przez co wywiązała się bójka.

Po meczu okazało się, jednak, że uderzenie w twarz Romańskiego uszło uwadze arbitrów, a nawet obserwatora... Ukarani zostali tylko piłkarze Mazowsza. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy dla prowadzącego zawody Kamila Winiarskiego było to dopiero trzecie spotkanie na szczeblu IV ligi.

O dalszych konsekwencjach pomeczowego zamieszania zdecyduje w najbliższym czasie Komisja Dyscyplinarna działająca przy prowadzącym rozgrywki Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.

MAZOWSZE GRÓJEC - ZWOLENIANKA ZWOLEŃ 2:1 (0:1)
Gole: Romański (.87), Kotański (.90) - Marszałek (.4)
Mazowsze Grójec: Malicki - Kuklewski (85. Jałocha), Białecki, Kołecki (61. Zawadzki), Kikowski, Jaskólski, Karls (46. Lepa), Kotański, Romański, Kołakowski, Wojtulewicz
Zwolenianka Zwoleń: Kleszcz - Bachanek, Marszałek, Sobieszek, Kubica, Tęcza, Tkaczyk, Gołębiowski (70. Karaś), Kopeć, Ruszkowski, Molendowski
Żółte kartki: Kikowski, Romański - Bachanek, Gołębiowski
Czerwone kartki: Jaskólski, Kuklewski
Sędziowie: Kamil Winiarski - główny; Artur Badowski, Łukasz Aleksandrowicz - asystenci (wszyscy WS Radom)
dodane: 23 pazdziernika 2010 r. (13:53)