Dzisiaj jest sobota, 18 sierpnia 2018 roku

Na początek niewygodny rywal

Już w najbliższą sobotę, po przeszło czteromiesięcznej przerwie, podopieczni Roberta Radońskiego wznowią rozgrywki w IV lidze. Na początek ich rywalem będzie Uczniowski Klub Sportowy Łady.

UKS Łady to niezwykle niewygodny przeciwnik dla „żółto-niebieskich”. Przypomnijmy, iż w ubiegłym sezonie podopieczni Jana Makowieckiego dwukrotnie przygrywali z ówczesnym beniaminkiem IV ligi, natomiast jesienią pod wodzą Roberta Radońskiego Mazowsze tylko zremisowało przed własną publicznością 1:1.

Sobotni przeciwnik to klasyczny IV-ligowy średniak. Na półmetku z 24 punktami jest ósmy. Zimą klub z podwarszawskich Ład, jak podaje portal futbol-mazowsze.net, wykonał kilka ruchów transferowych. Przyszli: Bobowski Radosław (N - z drużyny rezerw), Danis Mateusz (P - z drużyny rezerw), Koper Dawid (O - z drużyny rezerw), Miszkiewicz Artur (O - Legia Bemowo), Rowiński Sławomir (N - z drużyny rezerw), Skalski Mariusz (O - wznowienie treningów), Steczko Michał (O - Legionovia Legionowo). Odszedł Paweł Nowocin do Korony Góra Kalwaria. Ponadto z innymi klubami łączeni byli Michał Pyrka (N - Ursus Warszawa) oraz Sebastian Sitek (O - PKS Radość). Przyglądając się tym nazwiskom trudno jednoznacznie stwierdzić czy realna siła UKS będzie wiosną większa czy mniejsza. Pokażą to dopiero pierwsze spotkania.

W Raszynie wreszcie skład zbliżony do najmocniejszego będzie mógł wystawić trener Radoński. Po kontuzjach do gry wracają: Tomasz Jaskólski, Rafał Białecki, Mariusz Osiński, Damian Karls oraz Paweł Lepa. Zabraknie leczących urazy: Mariusza Kotańskiego, Michała Kikowskiego i Rafała Kochańskiego. Wyniki meczów towarzyskich w trakcie przygotowań optymizmem napełniać nie mogą, ale dopiero w Raszynie szkoleniowiec Mazowsza będzie mógł skorzystać z większości podstawowych graczy. Szansę debiutu w „żółto-niebieskim” trykocie ma Arkadiusz Kościelniak, bowiem Piotr Dębiński, Daniel Bloch i Jakub Czerwiński w przeszłości reprezentowali już klub z Laskowej.

Wszystko to sprawia, że forma obu drużyn przed tym meczem jest wielką zagadką, i jednoznacznego faworyta wskazać się raczej nie da. Pierwszy gwizdek na stadionie w Raszynie o godzinie 13.00.
autor: Mateusz Adamski
źródło: własne / futbol-mazowsze.net
dodane: 17 marca 2011 r. (09:43)

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja MazowszeGrojec.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika serwisu obowiązują zasady komentarzy.

Dodaj komentarz

Nickname:
E-mail:
Kod:
Treść:

MazowszeGrojec.pl na Facebooku


Wspierają nasTabela

Ostatni mecz


KS Potworów - Mazowsze

2.kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej
15.08.2018 11:00

Najlepsi strzelcy

1. Paweł Wysocki
2. Rafał Sobczak
3. Mikołaj Nojek

Wkrótce

Sobota, 15 sierpnia

Seniorzy: KS Potworów - Mazowsze Grójec 11.00

Sonda

Czy Mazowsza wygra ligę okręgową i wróci do IV ligi?
Tak
Nie

[zobacz wyniki]