Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Wszystko jasne: Mazowsze na podium

Po zaciętym spotkaniu Mazowsze zremisowało 1:1 (0:0) z Okęciem Warszawa. Gole zdobywali tylko „Lotnicy”. Najpierw piłkę do własnej bramki po zagraniu Bartosza Zawadzkiego skierował Konrad Pierzyna, a wyników w 70.minucie wyrównał były napastnik „żółto-niebieskich” Rafał Gajowniczek. Dzięki porażce Pogoni z Naprzodem, Mazowsze zakończyło sezon na trzecim miejscu w tabeli.

O ile o pierwszej połowie sobotniego meczu wszyscy w Grójcu chcieliby jak najszybciej to zapomnieć, to druga część spotkania przyniosła wiele emocji, a sytuacjami bramkowymi można by obdzielić kilka kolejek.

Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Roberta Radońskiego. Z prawej strony ostrym dośrodkowaniem popisał się Bartosz Zawadzki, a próbujący uprzedzić Mariusza Kotańskiego obrońca gości – Konrad Pierzyna – pokonał własnego bramkarza.

Mazowsze próbowało pójść za ciosem, i kilkakrotnie było bliskie podwyższenia wyniku. Z bramki wyrównującej cieszyli się, jednak podopieczni Bogusława Oblewskiego. Po kontrataku sytuację sam na sam z Jakubem Czerwińskim wygrał były snajper „żółto-niebieskich” Rafał Gajowniczek.

Do końca meczu zarówno piłkarze z Grójca, jak i z Warszawy, mieli okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

- Mecz mógł się podobać kibicom – podsumował sobotnie zawody trener Robert Radoński.

W związku z porażką Pogoni Grodzisk w Zielonkach zawodnicy z Laskowej zakończyli sezon 2010/11 na trzecim miejscu w tabeli.

MAZOWSZE GRÓJEC - Okęcie Warszawa 1:1 (0:0)
Gole: Pierzyna (54.) - Gajowniczek (70.)
Mazowsze Grójec: Czerwiński - Kuklewski, Dusiński, Dębiński, Kościelniak (68. Kulczycki), Baranowski, Nojek M. (75. Nojek D.), Romański (83. Wojtulewicz), Zawadzki, Kotański, Kołakowski
Okęcie Warszawa: Kruszewski - Łuczyk, Florczyk, Sikora, Biechoński, Baranowski, Gajowniczek, Rawa, Kowalski, Kowalik, Świtalski
autor: Mateusz Adamski
dodane: 18 czerwca 2011 r. (19:12)