Dzisiaj jest środa, 1 maja 2024 roku

Pierwszy sparing na remis

Piłkarze Mazowsza zremisowali na własnym obiekcie 1:1 z Perłą Złotokłos w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu.

W drużynie Mazowsza zagrało kilku testowanych zawodników. W każdej formacji można było dostrzec nowe twarze, które starają się o angaż w klubie. Jednym z nich był Przemysław Załęski - gracz GKSU Belsk Duży, którzy stanął w pierwszej połowie między słupkami. W tym spotkaniu zagrał także dobrze znany grójeckim fanom Daniel Złoch, który reprezentował w zeszłym sezonie Pilicę Białobrzegi. Nie wiadomo jednak czy zostanie z drużyną z Laskowej. W drużynie gości wystąpił Michał Kikowski - były zawodnik grójeckiego klubu, który występuje w zespole Perły od zeszłego roku

Spotkanie na Laskowej lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku mieli przewagę. Grójecka drużyna stworzyła dwie dobre sytuacje w pierwszej połowie, jednak nie udało jej się zdobyć gola. O tym, że niewykorzystane się mszczą, drużyna Mazowsza przekonała się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to bramkę zdobyła drużyna gości. Piłkę z siatki musiał wtedy wyciągnąć Przemysław Załęski.

Od samego początku drugiej połowy grójecki zespół dążył do wyrównania i udało mu się tego dokonać za sprawą Piotra Dębińskiego, który zdobył bramkę, dobijając piłkę odbitą od słupka po strzale Daniela Złocha w połowie drugiej części spotkania. Zespołowi z Grójca remis nie wystarczał i drużyna dalej stwarzała sytuacje, z których najlepszą miał Artur Ucinek, który oddał bardzo ładny strzał z woleja sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki i nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie mecz jednak zakończył się remisem.

Następny sparing już za tydzień na wyjeździe z Laurą Chylice.
autor: blaise.lfc
dodane: 14 lipca 2012 r. (17:21)