Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Grójec bez mocy

Mazowsze dobite przez Spartę, trener Baćmaga już w nim nie pracuje - pisze gazeta "Nad Wisłą".

Do sobotniego meczu obie drużyny podchodziły poobijane. Tydzień wcześniej Sparta Jazgarzew uległa rezerwom Pogoni Siedlce 1:7, a Mazowsze Grójec – ostatniemu w tabeli UKS Łady 1:4.

Bardziej poobijane było Mazowsze. W środku tygodnia doszło do „kryzysowego” posiedzenia władz klubu. Zdecydowano na nim o zawieszeniu krytykowanego przez kibiców wiceprezesa Roberta Nojka, a także postanowiono zebrać pieniądze na ewentualną premię dla piłkarzy za zwycięstwo nad Spartą (jak udało się nam dowiedzieć, zawodnicy mieli otrzymać do podziału 2,5 tys. zł).

Premia zdawała się działać na podopiecznych Sławomira Baćmagi motywująco, bo już w 2. minucie meczu strzelili gola. Piłkę w pole karne posłał Hubert Baranowski, a Rafał Sobczak mimo asysty dwóch obrońców umieścił ją w siatce.

Ale wszystko szybko wróciło do normy. Popis strzeleckich umiejętności dał napastnik gospodarzy Łukasz Kania: najpierw wykorzystał błąd bramkarza Sebastiana Malickiego i podanie od Andrzeja Kacprzaka, pakując piłkę do pustej bramki, a następnie uderzeniem z ostrego kąta dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W drugiej połowie Sparta robiła, co chciała. W 58. minucie rezerwowy Marek Fąfara znalazł podaniem niekrytego Łukasza Dąbrowskiego, który podwyższył na 3:1. Wynik spotkania ustalił inny rezerwowy Dariusz Cackowski – po prostopadłym podaniu od Łukasza Krzyżańskiego (też wszedł z ławki).

Po ostatnim gwizdku trener Baćmaga mówił o starych grzechach swojej drużyny, czyli gapiostwie w obronie przy stałych fragmentach gry (tak grójczanie stracili dwie bramki). Jednocześnie zapowiedział, że żegna się z klubem z Laskowej. – Umawiałem się z zarządem, że pracuję do końca rundy – powiedział.

Z kolei szkoleniowiec Sparty w swoim stylu podsumował, że cieszy go bardziej ostateczny rezultat niż sama gra. – Najważniejsze, że potrafiliśmy się podnieść po dotkliwej porażce w Siedlcach – podkreślił Witold Faliszewski.