Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku

Towarzysko: Mazowsze Grójec – Pogoń Grodzisk 1:2

W rozegranym dzisiaj meczu towarzyskim Mazowsze Grójec uległo 1:2 Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Honorową bramkę dla podopiecznych Roberta Radońskiego zdobył w 86.minucie Mariusz Kulczycki.

Sobotnie spotkanie toczyło się przy bardzo dużej temperaturze powietrza. Piłkarze obu drużyn co chwile podbiegali do linii bocznych aby napić się czegoś napić albo schłodzić głowę w zimnej wodzie. To upał rządził na boisku – gra toczyła się przez większość czasu w dość powolnym tempie.

W pierwszej połowie zarówno Mazowsze, jak i Pogoń wypracowały sobie po jednej doskonałej sytuacji strzeleckiej. W 7.minucie dwóch zawodników gości ograł Konrad Romański, a następnie idealnie wyłożył piłkę przed pole karne. Z prezentu nie skorzystał, jednak Rafał Kochański. Nowy nabytek grójeckiego klubu uderzył za lekko, a przy tym mało precyzyjnie i piłka opuściła plac gry obok lewego słupka.

Po przerwie, kiedy trener Robert Radoński wprowadził praktycznie całą nową jedenastkę, obraz gry niewiele się zmienił. Gole po wyjściach z kontry zdobyli, jednak piłkarze Pogoni. Mazowsze stać było tylko na jedną bramkę. W 86.minucie po podaniu Łukasza Kamińskiego piłkę do siatki rywali skierował inny wychowanek grójeckiego klubu – Mariusz Kulczycki.

- Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy – podsumował spotkanie w rozmowie z MazowszeGrojec.pl trener Robert Radoński.

W składzie Mazowsza zabrakło Grzegorza Gromadzkiego, który powrócił do KS Piaseczno, kontuzjowanego Przemysława Kuklewskiego, a także Damiana Wojtulewicza i Arnolda Kołakowskiego. Dwaj ostatni szukają sobie prawdopodobnie nowych pracodawców. Z testowanych zawodników na środku obrony pojawił się Adam Stelmasiak z Jedności Żabieniec.

Mazowsze Grójec – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2
Gole: Kulczycki (.86) – ? (.62), ? (.85)

Mazowsze Grójec (I połowa): Osiński – Lepa, Białecki, Kikowski, Jankowski, Złoch, Romański, Karls, Kulczycki, Zawadzki, Kochański

II połowa: Przybylski – Baranowski, Dusiński, Stelmasiak, Deryng, Jaskólski, Kołecki, Lewandowski, Czacharowski, Kamiński, Kochański
dodane: 17 lipca 2010 r. (13:36)