Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku

Pewne zwycięstwo Żółto-Niebieskich!

Mazowsze Grójec pokonało 3:0 Okęcie Warszawa w ramach zaległej, 18. kolejki. Na listę strzelców wpisali się: Mazur, Kalinowski i Baranowski. Spotkanie na Laskowej toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie kontrolowali przebieg meczu.

Już w 2' minucie jako pierwsze do głosu doszło Mazowsze. Sobczak oddał uderzenie w polu karnym, ale bramkarz gości popisał się dobrą interwencją.

2 minuty później Żółto-Niebiescy otworzyli wynik spotkania. Po rzucie rożnym do piłki w polu karnym dopadł Mazur, który po dokładnym przymierzeniu umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki.

W 10' minucie mogło być już 2:0. Mazowsze znowu wykonało rzut rożny. Do piłki najwyżej wyskoczył Białecki i uderzył głową jednak piłka przeleciał nad bramką.

Z minuty na minutę drużyna z Grójca zyskiwałą coraz większą przewagę. Następną dobrą sytuacją było uderzenie z rzutu wolnego, za sprawą Rolaka, ale piłka przeleciała nad bramką.

W 37' minucie w polu karnym uderzył Mazur, ale piłka przeleciała obok prawego słupka

Pod koniec pierwszej połowy piłkę z lini bramkowej wybił piłkarz Okęcia po uderzeniu głową jednego z zawodników Mazowsza.

W drugiej odsłonie grójecki zespół dalej atakował. W 61' minucie bramkarza gości zaskoczył Fraczęk.

5 minut później główką uderzył Bawor, ale niecelnie.

W 78' minucie do piłki dogranej z lewego skrzydła przez Rolaka dopadł Kalinowski, który przechytrzył bramkarza i z bliskiej odległości trafił do siatki.

Wynik spotkania pod koniec meczu ustalił Baranowski, który oddał w polu karnym precyzyjny strzał z pierwszej piłki w lewy dolny róg bramki. W tej sytuacju Mazowsze przeprowadziło bardzo udany kontratak.

Żółto-Niebiescy po zwycięstwie nad Okęciem wyprzedzili warszawski klub w tabeli. Mazowsze jest obecnie na 11. miejscu z dorobkiem 23 punktów.

Mazowsze Grójec - Okęcie Warszawa 3:0

Gole: 4' Mazur, 78' Kalinowski, 89' Baranowski

Żółte kartki: Rolak, Sobczak, Karls (Mazowsze) ; Kulesza (Okęcie)

Skład Mazowsza: Studziński, Mazur, Białecki, Wiatrak, Rolak - Kalinowski, Lesisz (Bawor 22'), Rawa (Karls 55'), Zawadzki (Baranowski 75') - Grodzki (Frączek 55'), Sobczak

Skład Okęcia: Bartłomiej Kleszcz – Adrian Wiercioch (70.Michał Łuczyk), Piotr Łuczyk, Łukasz Dziewicki, Mariusz Wiśniewski – Ryszard Breś, Łukasz Sobotka, Tomasz Kulesza (81.Maciej Krawczyk), Tymoteusz Chodźko – Rafał Gajowniczek, Kamil Świtalski kpt

autor: Błażej Korczak
źródło: własne, rksokecie.pl
dodane: 1 maja 2013 r. (13:53)