Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Towarzysko: Legionovia Legionowo - Mazowsze 2:1

Mimo momentami przygniatającej przewagi zespołu z Grójca, Mazowsze uległo w Legionowi tamtejszemu III-ligowcowi 1:2 (0:2). Jedyną bramkę dla drużyny Roberta Radońskiego zdobył w 63.minucie Rafał Kochański.

Spotkanie w Legionowie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi grójeckiego zespołu, który stosował wysoki pressingiem, dzięki któremu gospodarze zdołali wypracować sobie zaledwie jedną dogodną sytuację strzelecką. Mecz wyrównał się dopiero po przypadkowej bramce zdobytej przez gości po stałym fragmencie. Chwilę po wznowieniu gry miejscowi przejęli piłkę i podwyższyli na 2:0.

Druga odsłona meczu toczyła się już tylko pod dyktando podopiecznych Roberta Radońskiego. Efekt? Gol pozyskanego z Korony Góra Kalwaria Rafała Kochańskiego, a także ciągły napór na bramkę rywali. Szans na wyrównanie nie wykorzystali niestety ani Arnold Kołakowski, ani Mariusz Kulczycki.

Cieszyć musi powrót na boisko po długiej rekonwalescencji Mariusza Kotańskiego. Szczególnie, że jak ustaliło MazowszeGrojec.pl, jedną nogą w III-ligowym KS Piaseczno jest inny boczny pomocnik Mazowsza, Daniel Złoch. Urodzony w 1989 roku zawodnik wystąpił w dzisiejszym meczu towarzyskim przeciwko Sandecji Nowy Sącz, i zainteresowanie jego sprowadzeniem wyraża trener Zygmunt Ocimek.

Kolejny mecz towarzyski podopieczni Radońskiego rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w Grójcu. Rywalem będzie beniaminek III ligi, stołeczny Ursus.

Legionovia Legionowo – Mazowsze Grójec 2:1 (2:0)
Gole: Kochański (.63)
Mazowsze Grójec: Przybylski – Baranowski, Stelmasiak, Kołecki, Deryng, Kotański, Karls, Lepa, Kamiński, Lewandowski, Wojtulewicz

II połowa: Osiński – Kuklewski, Dusiński, Białecki, Jankowski, Zawadzki, Kikowski, Kulczycki, Romański, Kołakowski, Kochański
dodane: 21 lipca 2010 r. (20:50)