Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Mazowsze wygrywa z Szydłowianką!

Żółto-Niebiescy pewnie wygrali 2:0 z Szydłowianką, dzięki czemu przedłużyli swoją serię do 6 spotkań bez porażki. Na listę strzelców wpisali się: Sobczak i Rawa

Już w 2. minucie jako pierwsze zaatakowało Mazowsze. Strzał Grodzkiego z ostrego kąta obrobił bramkarz gości - Paweł Wieczorek.

Goście próbowali odpowiedzieć trzy minuty później, ale Gołda nieczysto trafił w piłkę.

W 18. minucie Zawadzki wykonał rajd lewym skryzdłem, zszedł do środka i dośrodkował do Rawy, który oddał strzał jednak piłka przeleciała nad bramką.

W 32. minucie znowu próbował Rawa z dystansu, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

6 minut później Żółto-Niebiescy mieli znowu dobrą okazję. Zawadzki uderzył głową piłkę po wrzutce z rzutu wolnego, ale futbolówka przeleciała obok bramki.

W 50. minucie drużyna z Grójca otworzyła wynik meczu, za sprawą Sobczaka. Z prawej strony na długi słupek dośrodkował Mazur. Piłkę głową do Sobczaka zgrał Grodzki, a ten umieścił ją w bramce z bliskiej odległości.

Mazowsze później dalej stwarzało sobie sytuacje. Jedną z nich było ładne uderzenie Grodzkiego z woleja z dystansu w 65', ale piłka przeleciała obok lewego słupka bramki.

W 77' dobrą interwencją popisał się Studzińki, który wybronił strzał z bliskiej odległości.

Chwilę później znowu pokazał się z dobrej strony, wybraniając strzał z dystansu.

Końcówkę meczu goście musieli kończyć w 10, ponieważ w 90. minucie bramkarz gości - Paweł Wieczorek - sfaulował w polu karnym Grodzkiego i został ukarany czerwoną kartką. Sędzia podyktował dla Mazowsza rzut karny, którego wykorzystał Przemysław Rawa.

Mazowsze Grójec - Szydłowianka Szydłowiec 2:0

Gole: Sobczak 50', Rawa 90' (z rzutu karnego)

Żółte kartki: Białecki, Rolak, Zawadzki (Mazowsze) ; Janik, Rafalski, Grymuła (Szydłowianka)

Czerwone kartki: Wieczorek

Mazowsze: Studziński – Mazur, Marcin Wiatrak, Białecki, Rolak – Kalinowski (63′ Frączek), Rawa (90+2′ Michalski), Bawor (46′ Lesisz), Zawadzki (81′ Baranowski)- Sobczak, Grodzki

Szydłowianka: Wieczorek – P. Janik, M. Kobylarczyk, Michał Wiatrak, Suwara – Konopka (61′ P. Kobylarczyk), Rafalski (78′ Ł. Jakubczyk), Grymuła, Szyszka (88′ Furman)- Gołda – Ł. Janik

autor: Błażej Korczak
źródło: własne, szydlowianka1946.pl