Dzisiaj jest wtorek, 7 maja 2024 roku

Tryumf nad beniaminkiem III-ligi

W rozegranym dzisiaj w Wołominie meczu kontrolnym Mazowsze pokonało 2:1 świeżo upieczonego beniaminka III ligi. Bramki dla zespołu trenera Bolesława Strzemińskiego zdobyli Dąbrowski i Lesisz. Warto wspomnieć, iż szkoleniowcem Huraganu jest były zawodnik Mazowsza Sergiusz Wiechowski.

W obu częściach meczu Mazowsze miało sporą przewagę. Do przerwy mogło prowadzić różnicą dwóch bramek, ale okazji strzeleckich nie wykorzystał Tomasz Jaskólski.

Lepszą skuteczność Grójczanie zaprezentowali po przerwie, kiedy po ładnie rozegranym rzucie wolnym piłkę do bramki uderzeniem głową posłał Dąbrowski. Dziesięć minut później na 2:0 po kontrataku podwyższył Lesisz. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w ostatniej akcji meczu.

Przed rozpoczęciem sezonu podopieczni Bolesława Strzemińskiego rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W środę o 18.00 podejmą Mazovię Rawę Mazowiecką. W piątek o 18.30 zagrają również w Grójcu z beniaminkiem III-ligi Pilicą Białobrzegi, a w sobotę wezmą udział w towarzyskim turnieju w Skaryszewie, w którym wystąpią także trzej inni IV-ligowcy: Szydłowianka Szydłowiec, Oskar Przysucha i Sokół Przytyk, a także występujące w lidze okręgowej Zwolenianka Zwoleń.

Huragan Wołomin – MAZOWSZE GRÓJEC 1:2 (0:0)

Gole: Dąbrowski (65.), Lesisz (75) - ? (90.)

Mazowsze (I połowa): Studziński – Stolarek, Mortka, Wiatrak, Mazurkiewicz, Gałka, Rawa, Stolarczyk, Pełka, Jaskólski, Grodzki.

Mazowsze (II połowa): Strzyga – Mazur, Dusiński, Jaskólski (70. Mortka), K. Tyczyński, Kalinowski, Zięba, Zieliński, Stanisławski, Dąbrowski, Lesisz.

dodane: 27 lipca 2013 r. (19:30)