Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Towarzyska porażka z Pilicą Białobrzegi

W piątkowym meczu towarzyskim Mazowsze Grójec uległo 2:4 (2:2) beniaminkowi III-ligi Pilicy Białobrzegi. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył testowany napastnik Igor Mińkowski ze Znicza Pruszków. Dla rywali dwa razy z rzutów karnych trafiał Marek Gołębiewski, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Barzyński i Marcin Rawski.

Jak równy z równym piłkarze Mazowsza walczyli z piątkowym rywalem tylko w pierwszej połowie, kiedy na boisku przebywała teoretycznie jedenastka piłkarzy zbliżona do tej, która rozpocznie ligowe rozgrywki. Pierwsi prowadzenie objęli, jednak przyjezdni. Ładną akcję na lewym skrzydle wykończył Barzyński. Grójczanie odpowiedzieli osiem minut później. W pole karne z futbolówką wpadł Lesisz, i odegrał do lepiej ustawionego testowanego napastnika Igora Mińkowskiego, który tylko dopełnił formalności.

W 38.minucie piłkę na własnej połowie stracił Mazurkiewicz. Gonił rywali aż do pola karnego i zdaniem arbitra faulował w polu karnym zawodnika rywali. Wiele uwag do tej decyzji miał trener Strzemiński, jednak goście po pewnym uderzeniu Gołębiewskiego ponownie objęli prowadzenie.

Nie cieszyli się z niego długo. Kilka minut później ładnym lobbem byłego bramkarza Mazowsza ładnym lobbem pokonał Mińkowski.

W drugiej części gry na boisku pojawili się rezerwowi Mazowsza, i inicjatywę przejęli zawodnicy Pilicy. W 60.minucie po błędzie Mazura drużynę faulem ratować musiał Strzyga, za co sędzia drugi raz tego dnia odgwizdał rzut karny, który ponownie na bramkę zamienił Gołębiewski. Wynik meczu na 4:2 po szybkim kontrataku ustalił Rawski. Grójczanie mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale idealnej sytuacji w końcówce nie wykorzystał Lesisz.

MAZOWSZE GRÓJEC - Pilica Białobrzegi 2:4 (2:2)

Gole: Mińkowski (18., 42.) - Barzyński (10.), Gołębiewski (38., 60.), Rawski (78.)

Skład Mazowsza (I połowa): Studziński - Stolarek, Wiatrak, Mazurkiewicz, Mortka, Kalinowski, Rawa, Mazur, Złoch, Pełka, Lesisz, Mińkowski

II połowa: Strzyga - Mazur, Mortka, Dusiński, Mazurkiewicz, Kalinowski, Niezgoda, Zięba, Złoch, Lesisz, Dąbrowski

dodane: 2 sierpnia 2013 r. (20:41)