Dzisiaj jest czwartek, 2 maja 2024 roku

Towarzysko: Mazowsze Grójec - Broń Radom 1:3

Mazowsze uległo w Grójcu III-ligowej Broni Radom 1:3 (0:2). Było to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu podopiecznych Roberta Radońskiego. Honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Karol Bednarczyk. Wcześniej „jedenastkę” zmarnował Damian Wojtulewicz.

Od pierwszego gwizdka przewagę mieli zawodnicy z Radomia, którzy w pełni zasłużenie prowadzili już od 13.minuty po bramce czarnoskórego Teboha. Wynik spotkania drużyna z Plant mogła otworzyć, jednak jeszcze wcześniej, ale w 6.minucie Dziubiński trafił w słupek. Na stracona bramkę Mazowsze odpowiedziało groźnym uderzeniem Kochańskiego, z którym poradził sobie były bramkarz „żółto-niebieskich” Młodziński. Na 2:0 podwyższył pod koniec drugiego kwadransa gry Rdzanek.

Podopieczni Roberta Radońskiego grali w sobotę zdecydowanie poniżej oczekiwań. W wielu momentach brakowało im precyzji, a także zgrania. Świetnym tego przykładem był gol stracony w 70.minucie gry. Kiedy nieporozumienie pomiędzy Przybylskim i Kołeckim wykorzystał Ciupiński, kierując futbolówkę do pustej bramki.

Najwięcej groźnych sytuacji grójecki zespół stworzył w ostatnich piętnastu minutach. Rzut karny po faulu na Arnoldzie Kołakowskim fatalnie przestrzelił Damian Wojtulewicz. Chwilę później, najlepszy snajper Mazowsza ubiegłych rozgrywek znów wywalczył jedenastkę, trafiając w rękę jednego z defensorów Broni. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Karol Bednarczyk, zmniejszając rozmiary porażki na 1:3.

W składzie Mazowsza zabrakło Konrada Osińskiego, który ma stłuczone żebra oraz Adama Lewandowskiego, narzekającego na problemy z kolanem. W pierwszej połowie w „żółto-niebieskim” trykocie wystąpił nowy-stary zawodnik grójeckiego klubu, Bartek Jałocha, który ostatni sezon spędził w II-ligowym Sokole Aleksandrów Łódzki.

Mazowsze Grójec - Broń Radom 1:3 (0:2)
Gole: Bednarczyk (.81) - Teboh (.13), Rdzanek (.29), Ciupiński (.70)
Mazowsze Grójec: Przybylski - Baranowski, Dusiński (46. Kołecki), Białecki (52. Karls), Jankowski (60. Kikowski), Bednarczk, Jaskólski (60. Kulczycki), Kuklewski (40. Kotański), Jałocha (46. Kołakowski), Romański (60. Zawadzki), Kochański (46. Wojtulewicz)
autor: Mateusz Adamski
dodane: 31 lipca 2010 r. (12:58)