Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Udana inauguracja rundy w Grójcu

W pierwszym meczu rundy wiosennej przed własną publicznością, a zarazem pierwszym pod wodzą trenera Andrzeja Prawdy, Mazowsze pokonało 2:0 (1:0) UKS Łady. Wynik w 12.minucie otworzył Jakub Sosnowski po asyście Pawła Grodzkiego. Wynik spotkania 15 minut po przerwie ustalił uderzeniem z rzutu wolnego Maciej Mazurkiewicz.

Jako pierwsze zaatakowało Mazowsze i od razu zdobyło gola w 12. minucie. Grodzki wykonał rajd prawym skrzydłem i wrzucił piłkę w pole karne na głowę Sosnowskiego, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gości.

W 18. minucie mogło być już 2:0. Znowu piłkę w pole karne dośrodkował Grodzki, do futbolówki dopadł Lesisz, który oddał strzał, ale dobrą interwencją popisał się bramkasz UKS-u Łady.

Przez następną częśc spotkania obie drużyny nie stworzyły żadnej, ciekawej sytuacji. Dopiero chwilę przed przerwą Mazowsze stworzyło sobie sytuację po rzucie wolnym. Piłka została wrzucona w pole karne i jeden z zawodników Źółto-Niebieskich zdołał ją musnąć głową, ale ta przeleciała obok bramki.

Po przerwie w 50. minucie goście stworzyli sobie pierwszą z sytuacji. Po rzucie wolnym głową uderzył jeden z zawodników gości, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

10 minut później Mazurkiewicz pokazał swoje umiejętności w wykonywaniu rzutów wolnych. Gracz Mazowsza zdobył bardzo ładnego gole ze stałego fragmentu gry i gospodarze prowadzili już 2:0.

W 65. minucie jeden z piłkarzy gości oddał groźny strzał, ale Prasek poradził sobie z tym uderzeniem.

5 minut później Żółto-Niebiescy mieli szansę na podwyższenie wyniku. Prawym skrzydłem pognał Sobczak i wrzucił pilkę w pole karne na głowę Stolarka, ale jego uderzenie było za słabe i bramkarz gości złapał bez problemów piłkę.

W 85. minucie doskonały uderzeniem popisał się Złoch, ale piłka trafiła w słupek.

W doliczonym czasie gry goście mieli szansę zdobyć gola honorowego, ale żaden z piłkarzy Ład nie odnalazł się umiejętnie z piłką podczas zamieszania w polu karnym.

Ostatecznie Mazowsze zwyciężyło 2:0 i zdobyło pierwsze 3 punkty w tej rundzie.

Mazowsze Grójec - UKS Łady 2:0 (1:0)

Gole: 12. Sosnowski, 60. Mazurkiewicz

Skład Mazowsza: Prasek, Mazur, Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz - Złoch, Rawa (85. Dusiński), Stolarek - Lesisz (Rotuski 63.), Grodzki (Kucharski 80.), Sosnowski (Sobczak 60.)

Żółta kartka: Sosnowski, Rotuski

autor: Mateusz Adamski, Błażej Korczak
dodane: 22 marca 2014 r. (18:09)