Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Atakowali ale przegrali

Mimo całkiem dobrej gry zwłaszcza w drugiej połowie podopieczni Andrzeja Prawdy znów zeszli z boiska pokonani. W niedzielne południe ulegli 1:3 (0:2) Victorii Sulejówek. Jedyna bramka dla grójeckiej drużyny padła z rzutu karnego po faulu na Rafale Sobczaku. Jedenastkę wykorzystał Daniel Złoch.

Do przerwy Mazowsze przegrywało w Sulejówku 0:2 po indywidualnych błędach Macieja Mazurkiewicza. Grójczanie wzięli się do odrabiania strat po przerwie. Niestety, podobnie jak to było w środowym meczu z Drukarzem zawodziła skuteczność.

Szczególnie aktywny w ofensywie był Rafał Sobczak. To właśnie po faulu na nim sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił w 76.minucie Daniel Złoch. Kilka minut później „żółto-niebiescy” mogli wyrównać, ale do pustej bramki nie trafił rezerwowy Bartłomiej Kucharski. Gospodarze wyprowadzili kontratak, i ustalili wynik meczu na 3:1.

Druga z rzędu porażka sprawia, iż do Mazowsza na niebezpiecznie bliski dystans zbliżyły się drużyny walczące o pozostanie w IV lidze. Co gorsza terminarz trzech ostatnich kolejek nie jest łaskawy dla podopiecznych Andrzeja Prawdy. Za tydzień podejmą oni bijące się o awans do III ligi rezerwy Pogoni Siedlce, później pojadą do Garwolina, a sezon zakończą domowym pojedynkiem ze Spartą Jazgarzew. Aby być pewnym utrzymania grójczanie muszą wygrać co najmniej dwa z tych spotkań.

Victoria Sulejówek – MAZOWSZE GRÓJEC 3:1 (2:0)
Gole: ? (26.), ? (33.), ? (83.) – Złoch (77., rzut karny)
Mazowsze: Prasek - Mazur (63. Mińkowski), Mortka, Rotuski, Mazurkiewicz (46. Sosnowski), Dusiński (80. Kucharski), Złoch, Rawa (46. Lesisz), Sobczak, Stolarek, Grodzki

autor: Mateusz Adamski
dodane: 1 czerwca 2014 r. (13:01)