Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku

Przewaga roztrwoniona, Mazowsze na kolanach

Mazowsze przegrało 2:4 z Żyrardowianką, mimo że do 70. minuty prowadziło 2:0. Przez większość meczu Żółto-Niebiescy prowadzili grę, ale później roztrwonili przewagę. Drużyna z Grójca kończyła mecz w 10, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Joczys.

Podopieczni Andrzeja Prawdy rozpoczęli spokojnie mecz z drużyną z Żyrardowa.

Na początku meczu dobre podanie otrzymał Cudny w polu karnym i w nim upadł, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki. Później sytuację miał Złoch, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad bramką.

Goście odpowiedzieli strzałem w 14. minucie, ale piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Piotra Praska.

Doskonałą sytuację na otwarcie wyniku Mazowsze miało chwilę później, ale Lesisz w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował się bardzo nieporadnie. Oddał strzał, ale był za lekki i obrońca zdążył wybić piłkę przed linią bramki.

Żyrardowianka stworzyła później akcję, która sprawiła Praskowi problemy, ale jednak zdołał obronić strzał z woleja.

W 22. minucie strzałem z dystansy odpowiedziało Mazowsza za sprawą Joczysa.

Później wreszcie padł gola dla Mazowsza i Żółto-Niebiescy zaczęli grać spokojniej. Bramkę zdobył Kucharski, który oddał strzał z dystansu i piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza gości.

Do końca I połowy Żółto-Niebiescy kontrolowali mecz

Po przerwie w 52. minucie sytuację sam na sam miał Grodzki, ale nie wykorzystał tej szansy jak wcześniej Lesisz.

Później jednak zdobył bramkę dzięki swojemu wyczuciu w polu karnym i po 58 minutach było 2:0 dla Mazowsza.

Następna faza meczu należała już do przyjezdnych, którzy zaczęli walczyć o 1 zwycięstwo w tym sezonie i udało im się to.

Rywale wbili grójeckiemu zespołowi pierwsze 3 gole, w tym jeden z rzutu karnego) przez 8 minut od 70-78. minuty. W 85. ustalili wynik spotkania na 2:4.

Mazowsze było bezradne tak jak w spotkaniu z Mazurem. Jest to następne spotkanie o którym trzeba zapomnieć i wziąć się solidnie za naprawianie błędów w defensywie, przy stałych fragmentach gry. Mazowsze umie strzelać gole, bo ma duży potencjał ofensywny, ale kontrola gry i utrzymanie wyniku do końca także jest ważne i tego zabrakło. Żółto-Niebiescy roztrownili przewagę i pożegnali się z 3 punktami w tym spotkaniu.

Mazowsze - Żyrardowianka 2:4 (1:0)

Gole: Kucharski 28., Grodzki 58. - 70., 73., 78., 85.

Skład: Prasek - Złoch , Joczys, Fogler, Stolarek - Witak (Derewicz 89.), Cudny (Grodzki 46.), Rotuski, Lesisz (Mińkowski 82.), Kucharski (Sobczak 46.) - Ndakiza

autor: Błażej Korczak
dodane: 6 września 2014 r. (20:36)