Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Wysokie zwycięstwo nad Okęciem

Zgodnie z oczekiwaniami grójeckie Mazowsze pewnie 5:0 (3:0) pokonał na Laskowej stołeczne Okęcie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Cudny, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Złoch, Kamil Kucharski oraz Paweł Grodzki.

Od pierwszych minut grójczanie udowodniali, iż w meczu z Okęciem interesuje ich tylko komplet punktów. Już w 4.minucie wynik meczu mógł otworzyć Mateusz Stolarek, ale piłka po jego strzale minęła słupek. Co się odwlecze, to nie uciecze. 120 sekund później Stolarek tym razem dogrywał, a piłkę pod poprzeczką umieścił Piotr Cudny.

Ten sam zawodnik sześć minut później po składnej akcji całego zespołu podwyższył na 2:0.

Po dwóch kwadransach było już 3:0. Po szybkim kontrataku Daniel Złoch precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę tuż przy słupku.

W drugiej odsłonie Mazowsze zadowolne z prowadzenia wyraźnie spuściło z tonu, a w poczynania grójczan wdarło się niepotrzebne rozluźnienie. Sytuacje udało się opanować w ostatnich 20 minutach. Po kontrataku błąd popełnił obrońca Okęcia, a piłka spadła pod nogi Pawła Grodzkiego, który wyłożył Kucharskiemu, a ten tylko dopełnił formalności.

Wynik meczu po indywidualnej akcji na 5:0 ustalił w 78.minucie Paweł Grodzki.

Mazowsze nareszcie wygrywa i przerywa fatalną passę. Teraz przed podopiecznymi Pawła Gaika kolejne trudne mecze w walce o utrzymanie w IV lidze. Najbliższe już za tydzień w Pruszkowie z rezerwami Znicza.

MAZOWSZE GRÓJEC - Okęcie Warszawa 5:0 (3:0)

Gole: Cudny (6., 12.), Złoch (32.), Kucharski (70.), Grodzki (78.)

Skład Mazowsza: Majos - Podgórski (60. Derewicz), Witak, Sobczyk, Stolarek, Złoch, Gałka, Kucharski, Ndakiza (83. Gotlib), Grodzki, Cudny (72. Cudny)

autor: Mateusz Adamski
dodane: 1 maja 2015 r. (13:17)