Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Szybkie pożegnanie Mazowsza z Pucharem

W sobotnim meczu I rundy Pucharu Polski Kraska Jasieniec pokonała w derbach powiatu 2:1 (0:1) grójeckie Mazowsze.

Mimo lejącego się z nieba żaru kibice w Jasieńcu obejrzeli ciekawe zawody, obfitujące w sporą ilość sytuacji bramkowych.

Największe zagrożenie obie drużyny tworzyły po stałych fragmentach gry. Sprzyjało temu stosunkowo wąskie boisko, co miało znaczenie zwłaszcza przy rzutach z autu.

W pierwszej odsłonie wyraźną przewagę miało Mazowsze, ale brakowało skuteczności. Do siatki udało się trafić dopiero w samej końcówce, kiedy po dograniu z rzutu wolnego od kapitana grójeckiej drużyny Daniela Złocha akcję zakończył celnym uderzeniem głową 18-letni Bartosz Pawlak. Po chwili na 2:0 mógł podwyższyć Mikołaj Nojek, ale w doskonałej sytuacji obronił bramkarz Kraski.

Mikołaj Nojek okazał się pechowcem, bowiem trzy minuty po wznowieniu gry i rzucie wolnym  wracający z Korony Góra Kalwaria zawodnik skierował piłkę do własnej bramki.

Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił w 75.minucie były zawodnik Mazowsza Artur Ucinek.

Na usprawiedliwienie grójczan można podać tylko tyle, iż Konrad Główka dysponował zaledwie jedenastoma graczami i nie miał możliwości dokonania żadnych korekt w składzie.

Kraska gra dalej, a Mazowsze może już myśleć o przyszłotygodniowej inauguracji ligi okręgowej z Legionem Głowaczów. Mecz na stadionie przy ul. Laskowej rozpocznie się o godz. 17.00.

Kraska Jasieniec – Mazowsze Grójec 2:1 (0:1)
Gole: Nojek M. (48., sam.), Ucinek (75.) – Pawlak (43.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Kalinowski S., Lisiecki, Nojek D., Złoch, Karls, Pawlak, Nojek M., Sygnarek O., Dąbrowski, Gotlib

autor: Mateusz Adamski
dodane: 8 sierpnia 2015 r. (13:42)