Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Show braci Nojków w Falęcicach

Kolejny horror z happy endem w wykonaniu piłkarzy Mazowsza Grójec! W meczu na szczycie Radomskiej Ligi Okręgowej podopieczni Konrada Główki pokonali LKS Promną 2:0 po trafieniach braci Daniela i Mikołaja Nojków. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele ciekawego. Dla Mazowsza najlepszej sytuacji nie wykorzystał Kasperek, który po dalekim wrzucie z autu od Gałki znalazł się na czystej pozycji, ale główkował za lekko, i golkiper bez problemu złapał futbolówkę. Z kolei gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, ale świetnie interweniował Przybylski.

Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. W 50.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na rywalu obejrzał Rafał Sobczyk. Gospodarze mogli szybko wyjść na prowadzenie, ale Mazowsze się wybroniło i wyprowadziło kontrę. Piłkę obrońcy zabrał rezerwowy Tomasz Jaskólski i pomknął na bramkę. W polu karnym został, jednak powalony na ziemię przez bramkarza. Siły się wyrównały, gdyż sędzia ukarał czerwoną kartką Domańskiego i odgwizdał rzut karny. Daniel Nojek atomowym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans wprowadzonemu z ławki Praskowi.

Po tym golu inicjatywę przejęli miejscowi, którzy kilka razy byli bardzo bliscy wyrównania. Mazowsze wytrzymało napór rywali, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyprowadziło zabójczy kontratak. Na prawym skrzydle z futbolówką przy nodze znalazł się rezerwowy Mikołaj Nojek (zmienił kontuzjowanego Tomasza Jaskólskiego). Zszedł do środka i ładnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku.

Po tej bramce kibice gospodarze zaczęli opuszczać obiekt w Falęcicach, a Mazowsze mogło świętować zasłużone, aczkolwiek trochę też szczęśliwe zwycięstwo.

Wygrana sprawia, iż grójczanie pozostają fotelu lidera Radomskiej Ligi Okręgowej. Nad drugą w tabeli Powiślanką Lipsko mają jeden punkt przewagi, a nad LKS Promna cztery.

LKS Promna – Mazowsze Grójec 0:2 (0:0)
Gole: D. Nojek (54.), M. Nojek (90.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gałka, Lisiecki, Nojek D., Dąbrowski, Karls, Złoch, Kasperek, Sobczyk, Wierzbicki (46. Jaskólski, 87. M. Nojek), Sobczak

dodane: 26 pazdziernika 2015 r. (14:49)