Dzisiaj jest wtorek, 30 kwietnia 2024 roku

Status qvo zachowany. Mazowsze - Powiślanka 1:1

W meczu na szczycie Radomskiej Ligi Okręgowej Mazowsze zremisowało w Grójcu z Powiślanką Lipsko 1:1 (1:0).

Pierwsza połowa meczu na szycie ligi okręgowej upłynęła pod znakiem zdecydowanej dominacji Mazowsza. Grójczanie wyszli na prowadzenie w 15.minucie. Nieporozumienie obrońców wykorzystał Seweryn Kalinowski, który wślizgiem przeciął podanie i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej wynik meczu mógł otworzyć Daniel Wierzbicki, ale zabrakło mu szczęścia.

Goście dość niespodziewanie wyrównali tuż po przerwie. Po wrzutce na jedenasty metr boiska bliski wybicia piłki zawodnikowi Powiślanki był Daniel Nojek, ale rywal ostatecznie zdołał oddać strzał, który zaskoczył Cezarego Przybylskiego.

Po tej bramce inicjatywa nadal należała do grójczan, ale goście częściej i odważniej atakowali bramkę Mazowsza.

Mecz zakończył się remisem, który oznacza zachowanie statusu qvo na szczycie tabeli. Powiślanka pozostała liderem. Mazowsze z taką samą ilością punktów jest na drugim miejscu.

Ostatni akcent piłkarskiej jesieni już w sobotę w odległym od Grójca o 90 kilometrów Kazanowie.

Mazowsze Grójec - Powiślanka Lipsko 1:1 (1:0)

Gole: Kalinowski (15.) - ? (57.)

Skład Mazowsza: Przybylski – Nojek D., Gałka, Lisiecki, Kalinowski, Karls, Złoch, Dąbrowski (80. Gotlib), Kasperek, Wierzbicki (65. Sobczyk), Sobczak (85. Wilk)

dodane: 12 listopada 2015 r. (10:05)