Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Karls wrócił i pomógł Mazowszu

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego pokonali na wyjeździe 3:1 Jodłę Jedlnię-Letnisko. Bramki zdobyli Kamil Zieliński, Mikołaj Nojek oraz Andrzej Rogoziński. Przy dwóch golach wydatny udział miał wracający do gry po dłuższej przerwie Damian Karls.

Pierwsze piętnaście minut meczu z Jodłą to przygniatająca wrecz przewaga Mazowsza. Jej konsekwencją był rzut wolny, który na bramkę bezpośrednim uderzeniem zamienił Kamil Zieliński.

Kilkanaście minut później gospodarze wykorzystali serię błędów defensorów grójeckiego klubu i doprowadzili do wyrównania.

Przed przerwą rywali mogli wyjść na prowadzenie, ale dwukrotnie z opresji swoich kolegów ratował Almir Erden.

W drugiej odsłonie do głosu wrócili piłkarze z Grójca. Gospodarze mieli swoje okazje po kontrze. W jednej z takich sytuacji znów dobrze zachował się Erden, który dalekim wyjściem „skasował” groźnie zapowiadającą się akcję Jodły.

Decydująca dla losów meczów okazała się 79.minuta, kiedy na boisku pod długiej nieobecności pojawił się Damian Karls (ostatni raz grał jesienią, sprawy zawodowe).

To właśnie po jego dograniu obrońca miejscowych próbował wybić futbolówkę, ale trafiła ona wprost na nogę Mikołaja Nojka, który ładnym wolejem dał Mazowszu prowadzenie.

W końcówce po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Karlsa, rosłych obrońców gospodarzy ubiegł Andrzej Rogoziński, który uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 3:1 dla grójczan.

Mazowsze odniosło zasłużone zwycięstwo nad bardzo solidnym rywalem. Za tydzień arcyważny mecz z Powiślanką w Grójcu.

Jodła Jedlnia-Letnisko - MAZOWSZE GRÓJEC 1:3 (1:1)
Gole: Zieliński (23.), Nojek M. (80.), Rogoziński (89.) - ? (36.)
Skład Mazowsza: Almir - D. Nojek (79. Karls), Cackowski, Lisiecki, K. Zieliński (60. Kowalczyk), M. Nojek, Gotlib (55. Czerepok), Złoch, Rogoziński, Grodzki (46. Buszta), Sobczak

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 13 maja 2017 r. (18:24)