Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Gonili, dogonili i przegonili

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego pokonali w niedzielnym meczu 3:2 (2:2) Skaryszewianką Skaryszew.

Lepiej niedzielne zawody w Skaryszewie zaczęli piłkarze z Grójca, którzy mieli dwie okazje bramkowe. Gospodarze nastawili się na szybkie i groźne kontrataki. W 31.minucie po jednej z takich akcji przelobowany został Almir Erden i Skaryszewianka wyszła na prowadzenie. Dziewięć minut później po błędzie obrońców, kolegów próbował ratować Erden ale faulował wychodzącego sam na sam zawodnika gospodarzy. Sędzia wskazał na rzut karny, a Skaryszewianka podwyższyła na 2:0.

Z dwóch goli przewagi miejscowi cieszyli się jednak zaledwie trzy minuty. Po faulu na Danielu Złochu perfekcyjnie rzut wolny wykonał Damian Karls, który trafił wprost na głowę Andrzeja Rogozińskiego, a ten umieścił piłkę tuż przy słupku. Chwilię później z autu piłkę w pole karne posłał Złoch. Rogoziński tym razem asystował, przedłużając głową do zamykającego akcję Sobczaka, który wyrównał wynik meczu.

W przerwie trener Tomasz Sokołowski zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisko weszli Mariusz Lisiecki, Jakub Derewicz oraz Michał Czerepok. Grójczanie chcieli iść za ciosem, ale w 59.minucie z prowadzenia mogli cieszyć się gospodarze, gdyby nie świetna interwencja Erdena, który odbił strzał rywala w sytaucji sam na sam.

Mazowsze odpowiedziało w 69.minucie. Sobczak świetnym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Dariusza Cackowskiego, a ten odegrał do wbiegającego w pole karne Pawła Grodzkiego, który bez najmniejszych problemów skierował piłkę do pustej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, i grójczanie wywieźli komplet punktów.

Ostatni mecz sezonu już w tę środę o godzinie 18.00 w Grójcu. Na stadion przy ulicy Laskowej przyjedzie Zwolenianka Zwoleń.

Po meczu prezes GKS Mazowsze Grójec zaprasza wszystkich kibiców, którzy nabędą bilety na mecz do wspólnego grillowania (dla każdego posiadacza biletu – KIEŁBASKA GRATIS)!

Skaryszewianka Skaryszew – Mazowsze Grójec 2:3 (2:2)
Gole: ? (31., 40. Karny) – Rogoziński (43.), Sobczak (45.), Grodzki (69.)
Skład Mazowsza: Erden – Cackowski, Gotlib (46. Lisiecki), Zieliński (46. Derewicz), Nojek D., Złoch, Karls, Nojek M. (46. Czerepok), Sobczak (80. Wierzbicki), Rogoziński, Grodzki

dodane: 12 czerwca 2017 r. (07:26)