Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024 roku

Napastnicy w formie. Zadanie w Zbroszy wykonane

W swoim pierwszym oficjalnym meczu w tym sezonie piłkarze grójeckiego Mazowsza pewnie 6:0 (2:0) pokonali w meczu Pucharu Polski B-klasową Iskrę Zbrosza Duża. Strzelecką formą błysnęli napastnicy Rafał Sobczak i Michał Orłowski, którzy wbili rywalom po dwa gole. Sobczak dołożył do tego dwie asysty.

Przewaga grójczan nad niżej notowanym rywalem zarysowała się od pierwszych sekund, i była widoczna przez całe spotkanie. Zawodnicy ze Zbroszy grali bardzo ambitnie, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu, kiedy stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji strzeleckich.

Piłka wpadała jednak do siatki tylko po uderzeniach grójczan. Celne strzelanie rozpoczął w 18.minucie Rafał Sobczak, który głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Alana Sygnarka dał Mazowszu prowadzenie. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą płaskim uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył na 2:0.

Kolejne bramki padały po przerwie. Najpierw podanie od Adriana Gotliba wykorzystał doświadczony Dariusz Cackowski. Następnie po zagraniu od Sobczaka, na 4:0 gola zdobył zamykający akcję nowy napastnik Michał Orłowski.

Przy kolejnym trafieniu też asystował Sobczak, a głową piłkę do siatki skierował wchodzący do pierwszego zespołu Bartek Pawlak. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry na 6:0 silnym uderzeniem ustalił Orłowski.

Mazowsze pewnie pokonało rywali, ale co ciekawe nie awansowało do drugiej rundy Pucharu Polski. Ze względu na liczbę drużyn zgłoszonych do tych rozgrywek, włodarze radomskiego związku postanowili o rozegraniu dodatkowej rundy z udziałem czterech drużyn. Wśród nich znalazł się zespół z Grójca…

Iskra Zbrosza Duża – Mazowsze Grójec 0:6 (0:2)
Gole: Sobczak (18., 36.), Cackowski (56.), Orłowski (66., 90.), Pawlak (82.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Nojek D. (54. Małecki), Wysocki, Lisiecki (36. Gałka), Derewicz (66. Pawlak), Czerepok (54. Zieliński), Cackowski, Gotlib, Złoch (66. Dąbrowski), Sobczak, Sygnarek A. (46. Orłowski)

dodane: 6 sierpnia 2017 r. (21:00)