Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Udana inauguracja! Derby dla Mazowsza

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego udanie zainaugurowali nowy sezon, wywożąc komplet punktów z trudnego terenu w Nowym Mieście nad Pilicą. Grójczanie wygrali w pełni zasłużenie 3:1 (0:1).

Piłkarska przewaga grójczan nad lokalnymi rywalami była widoczna od samego początku meczu. Niestety, dogodnych sytuacji nie zdołali wykorzystać Michał Orłowski, Daniel Złoch oraz Michał Czerepok.

Rywale stworzyli jedną groźną akcję, po której próbującego główkować zawodnika Pilicy do parteru rękami w polu karnym sprowadził Michał Czerepok. Faul był ewidentny, i arbiter odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Krzemiński.

Grójczanie ruszyli do odrabiania strat od razu po przerwie. W 51.minucie przed samym polem karnym ręką zagrał jeden z obrońców Pilicy. Do rzutu wolnego poszedł doświadczony Dariusz Cackowski i ładnym uderzeniem wyrównał wynik.

Kwadrans później po szybkim ataku precyzyjnym uderzenim sprzed pola karnego prowadzenie żółto-niebieskim zapewnił rezerwowy Paweł Grodzki.

Wynik meczu w samej końcówce ustalił Daniel Złoch, który wykończył perfekcyjny kontratak drużyny.

Ostatecznie grójczanie wygrali w pełni zasłużenie 3:1. Już we wtorek czeka ich kolejny mecz. Tym razem w Pucharze Polski. O 16.00 mecz w Suchej z A-klasowym Zodiakiem.

Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 1:3 (1:0)
Gole: Krzemiński (20.) – Cackowski (51.), Grodzki (74.), Złoch (89.)
Skład Mazowsza: Almir – Derewicz, Wysocki, Lisiecki, Gałka, Złoch, Cackowski, Nojek  M. (46. Małecki), Czerepok (46. Sygnarek A.), Sobczak (89. Sobczak), Orłowski (61. Grodzki)

dodane: 13 sierpnia 2017 r. (12:38)