Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

666 – diabelsko skuteczne Mazowsze

Szósty mecz, szóste zwycięstwo i sześć wbitych goli Skaryszewiance.

Grójczanie niedzielne zawody mieli pod pełną kontrolą od pierwszych do ostatnich minut. Górowali piłkarsko nad rywalami, a ostateczny wynik 6:0 to najniższy wymiar kary. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, iż trener Sokołowski nie mógł wystawić swojej najsilniejszej jedenastki. Zabrakło Daniela Złocha, Dariusza Cackowskiego, Andrzeja Rogozińskiego oraz Michała Orłowskiego.

Strzelanie zaczął w 20.minucie Kamil Zieliński, który po odważnej szarży precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał golkipera rywali.

Pięć minut później po świetnym prostopadłym podaniu od Rafała Sobczaka dwa razy w jednej akcji bramkarza próbował pokonać Paweł Grodzki. Ostatecznie akcja zakończyła się rzutem rożnym dla Mazowsza. Wykonywał go Mikołaj Nojek, dośrodkowując wprost na głowę Mariusza Lisieckiego. Uderzenie pełniącego w tym meczu kapitana Mazowsza odbił bramkarz. Lisiecki szybko się pozbierał, i dobił własny strzał, podwyższając na 2:0.

W 37.minucie po ładnym rozegraniu w środku pola przez Adriana Gotliba z lewej flanki do środka zszedł Rafał Sobczak i celnie przymierzył, zdobywając trzecią bramkę dla Mazowsza.

Jeszcze przed przerwą po sładnej acji całego zespołu Arkadiusz Gałka znalazł w polu karnym Grodzkiego. Ten wystawił piłkę nadbiegającemu Michałowi Czerepokowi, który dopełnił formalności.

Po przerwie grójczanie nie zwolnili tempa. Już w pierwszej ofensywnej akcji z prawej flanki dośrodkował Jakub Derewicz, a akcję wykończył z bliska Grodzki, odkupując w ten sposób niewykorzystane sytuacje z pierwszej części gry.

Przy wysokim prowadzeniu trener Sokołowski dał szansę zmiennikom. W 75.minucie to właśnie rezerwowy Oskar Sygnarek ładnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 6:0 dla żółto-niebieskich.

Po sześciu kolejkach grójczanie z kompletem punktów przewodzą tabeli Radomskiej Ligi Okręgowej. Już w środę czeka ich kolejne spotkanie, tym razem wyjazd do Zwolenia. W sobotę na Laskową przyjeżdża Jodła.

Mazowsze Grójec – Skaryszewianka Skaryszew 6:0 (4:0)
Gole: Zieliński (20.), Lisiecki (25.), Sobczak (37.), Czerepok (42.), Grodzki (46.), Sygnarek O. (75.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Gotlib, Lisiecki (68. Siwiec), Wysocki, Zieliński (55. Nojek D.), Nojek M. (60. Sygnarek A.), Grodzki (66. Sygnarek O.), Sobczak (63. Dąbrowski), Derewicz, Czerepok

dodane: 10 września 2017 r. (18:13)