Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Efektowne przełamanie!

Grójczanie przerwali serię pięciu spotkań bez zwycięstwa, i w bardzo dobrym stylu wypunktowali na własnym boisku Orła Wierzbica 4:1!

Od pierwszych minut spotkania to podopieczni Tomasza Sokołowskiego byli stroną bardziej aktywną w ataku, przechwytującą piłkę w środku pola i skoncentrowaną w defensywie. Grę w środku pola odmienił zwłaszcza wracający do kadry Mikołaj Nojek. Jak widać, zmiana stanu cywilnego piłkarsko mu służy.

Już w 10.minucie gry po ładnej wymianie podań na lewej flance Rafał Sobczak odegrał do Michała Czerepoka, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku, dając Mazowszu prowadzenie.

Kwadrans później podwyższyć wynik mógł Paweł Grodzki. Minął już bramkarza rywali, ale w ostatniej chwili piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Demony z poprzednich spotkań wróciły pod koniec pierwszej połowy. Całe szczęście, tylko na chwilę. W 42.minucie po rzucie wolnym i wycofaniu piłki sprzed pola karnego uderzył Sebastian Stąpór. Futbolówka po nodze jednego z piłkarzy Mazowsza zmieniła tor lotu, i wpadła do siatki nad zdezorientowanym Almirem Erdenem.

Grójczanie odpowiedzili błyskawicznie. Sam na sam po podaniu od Macieja Małeckiego wyszedł Michał Orłowski, minął bramkarza i ponownie dał Mazowszu prowadzenie.

Po przerwie gospodarze skupili się na wyprowadzeniu kontrataków. Po jednym z nich faulowany był Rafał Sobczak. Do futbolówki podszedł Mikołaj Nojek, i posłał ją nad bramkarzem Orła, wprost na głowę zamykającego akcję Mariusza Lisieckiego.

Wynik meczu na 4:1 w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Andrzej Rogoziński, który po prostopadłym podaniu od Mikołaja Nojka minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego przerwali słabą passę, i zrehabilitowali się za zeszłotygodniową porażkę w Szydłowcu. Zdołali też odrobić trzy punkty do lidera z Radomia. Rezerwy Radomiaka poległy bowiem z Prochem Pionki 0:2.

W przyszłą niedzielę przedostatni akcent rudny jesiennej. Mazowsze pojedzie do Kazanowa, na mecz z drużyną Damiana Karlsa, Iłżanką.

Mazowsze Grójec – Orzeł Wierzbica 4:1 (2:1)
Gole: Czerepok (10.), Orłowski (43.), Lisiecki (68.), Rogoziński (90.) – Stąpór (42.)
Skład Mazowsza: Erden – Złoch, Lisiecki, Gałka, Derewicz, Sobczak, Nojek M., Małecki, Czerepok (77. Sygnarek O.), Orłowski (80. Gotlib), Grodzki (67. Rogoziński)

dodane: 5 listopada 2017 r. (12:07)