Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Udany debiut Złocha: pewne zwycięstwo i gol trenera

W pierwszym meczu pod wodzą Daniela Złocha Mazowsze pewnie 3:0 (2:0) pokonało przed własną publicznością silną Powiślankę Lipsko. Ozdobą spotkania było trafienie samego szkoleniowca. Wynik mógł być jeszcze okazalszy.

Grójczanie z prowadzenia mogli cieszyć się już w 2.minucie, ale uderzenie Pawła Wysockiego zatrzymało się na słupku. Co się odwlecze, to nie uciecze. Trzy minuty później po składnej akcji z ośmiu metrów precyzyjnie przymierzył Michał Orłowski, i Mazowsze mogło cieszyć się z pierwszego gola.

W 22.minucie powinno być 2:0. Strzał grającego trenera Daniela Złocha ręką w polu karnym zablokował jeden z obrońców gości, a arbiter nie miał wątpliwości, wskazując na jedenasty metr boiska. Do rzutu karnego podszedł Rafał Sobczak, ale jego strzał po ziemi obronił golkiper Powiślanki.

Niewykorzystana jedenastka nie zraziła grójczan, którzy dalej atakowali. W poprzeczkę trafił Mariusz Lisiecki, a minimalnie nad poprzeczką w dobrej sytuacji futbolówkę uderzał Michał Czerepok.

Ozdobą meczu było trafienie Daniela Złocha, który z około 25 metrów uderzył z powietrza, zaskakując bramkarza z Lipska.

Druga połowa też zaczęła się od uderzenia z dystansu kapitana i trenera grójczan, ale tym razem futbolówkę zdołał sparować bramkarz.

W 64.minucie jeden z nielicznych groźnych ataków gości skasował wyjściem z bramki Cezary Przybylski.

W 80.minucie po akcji dwóch rezerwowych padł gola na 3:0 dla Mazowsza. Maciej Małecki odegrał do niepilnowanego Andrzeja Rogozińskiego, który posłał futbolówkę po ziemi tuż przy słupku.

Choć szanse na awans albo choć drugie miejsce są już tylko matematyczne, warto wspomnieć, że dzięki sobotniemu zwycięstwo grójczanie odrobili dwa punkty do Prochu Pionki, który podzielił się punktami z Orłem Wierzbica.

Już w środę kolejny mecz. Mazowsze podejmie na Laskowej o godz. 18.00 Szydłowiankę Szydłowiec. Będzie to okazja do rewanżu za niespodziewaną porażkę z jesieni.

MAZOWSZE GRÓJEC – Szydłowianka Szydłowiec 3:0 (2:0)
Gole: Orłowski (5.), Złoch (42.), Rogoziński (80.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gałka, Złoch, Nojek D., Lisiecki, Grodzki (87. Gotlib), Sobczak (89. Zieliński), Orłowski (70. Rogoziński), Derewicz, Wysocki, Czerepok (77. Małecki)

dodane: 27 maja 2018 r. (10:21)