Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Czwarty tryumf wiosną! Mazowsze goni czołówkę

Grójczanie pewnie 4:1 (0:0) pokonali Skaryszewianką Skaryszew, i zmniejszyli stratę do podium radomskiej okręgówki do zaledwie jednego punktu.

W pierwszej odsłonie niedzielnego meczu w Skaryszewie żółto-niebiescy mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z niej wynikało. Gospodarze ograniczali się do kontrataków, ale ich próby w zarodku przerywał Jarosław Tarwacki.

Po przerwie trener Maciej Soroka postanowił posłać w bój swojego najskuteczniejszego napastnika, Rafała Sobczaka. Zmiana ta dała duży pożytek w 66.minucie gry, kiedy po kontrataku Sobczak w pełnym biegu dograł na środek pola karnego do Arkadiusza Gałki. Ten wystawił piłkę nabiegającemu Dawidowi Skrzyckiemu, który precyzyjnym strzałem od słupka dał Mazowszu prowadzenie.

Kilka minut później po rzucie rożnym futbolówkę przedłużył Mariusz Lisiecki, a piłkarz rywali wpakował piłkę do własnej  bramki.

Po drugim golu w szeregi grójczan wdarło się rozprężenie. Na lewej flance dał się ograć Krystian Zakrzewski, i gospodarze zdobyli bramkę na 1:2.

Mazowsze odpowiedziało błyskawicznie. Dośrodkowanie Dawida Skrzyckiego na bramkę plasowanym uderzeniem zamienił Łukasz Grzybowski.

Kropkę nad „i” w 93.minucie po ładnej, trójkowej akcji Sobczak – Prasek – Zieliński postawił ten ostatni, ustalając wynik na 4:1 dla grójczan.

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo żółto-niebieskich wiosną. Niespodziewanie swoje mecze przegrały w ten weekend druga w tabeli KS Warka (0:3 z Powiślanką Lipsko) oraz trzecie Centrum Radom (2:4 z Pilicą Nowe Miasto). Dzięki temu Mazowsze zniwelowało straty do obu tych rywali do odpowiedniego dwóch i jednego punktu. Poza zasięgiem pozostaje lider z Pionek, który w niedzielę pokonał 2:1 beniaminka z Policznej.

W sobotę na Laskową przyjedzie Centrum Radom. Początek meczu o godzinie 17.00.

Skaryszewianka Skaryszew – Mazowsze Grójec 1:4 (0:0)
Gole: Skrzycki (66.), sam. (70.), Grzybowski (83.), Zieliński (90.) - ? (81.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gałka, Złoch, Lisiecki (89. Nojek D.), Skrzycki (87. Zieliński), Małecki (75. Rogoziński), Poczek (46. Sobczak), Tarwacki, Zakrzewski (84. Prasek), Czerepok (60. Grzybowski), Trawiński

dodane: 7 kwietnia 2019 r. (20:22)