Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024 roku

Udana rehabilitacja Mazowsza. Lisiecki bohaterem

Grójczanie szybko podnieśli się po środowej porażce w Szydłowcu. W sobotę pokonali na własnym terenie 3:1 beniaminka z Policznej. Bohaterem meczu okazał się środkowy obrońca Mariusz Lisiecki, który do solidnej gry w defensywie dołożył dwa trafienia do siatki rywali.

W środę żółto-niebiescy doznali pierwszej porażki w rundzie wiosennej. Do przerwy przegrywali z Szydłowianką 0:2. W drugiej połowie kontaktową bramkę zdobył Rafał Sobczak. Było jeszcze kilka niezłych okazji, ale mecz zakończył się ostatecznie wygraną gospodarzy 2:1.

Okazja do rehabilitacji nadarzyła się już w sobotę. Do Grójca przyjechał Gryf Policzna. Mazowsze do tego spotkania podeszło osłabione brakiem pauzujących za żółte kartki Arkadiusza Gałki i Jarosława Tarwackiego. Co gorsza, w ostatniej chwili ze składu wypadł najlepszy snajper drużyny Rafał Sobczak, który na rozgrzewce poczuł mocny ból – był to najprawdopodobniej skutek ostrego ataku rywala ze środowego meczu w Szydłowcu.

Mecz z Gryfem nie zaczął się po myśli grójczan. Już w 7.minucie gry osaczony przez dwóch rywali Adrian Gotlib stracił futbolówkę przed polem karnym, a strzałem z ostrego konta Cezarego Przybylskiego zaskoczył Michał Chwiszczuk.

Mazowsze wyrównało siedem minut później. Z rzutu rożnego wprost na głową Mariusza Lisieckiego dośrodkował Tomasz Żebrowski. Piłka po uderzeniu kapitana żółto-niebieskich razem z interweniującym bramkarzem wpadła do siatki.

Ta bramka dodała skrzydeł grójczanom, którzy przejęli inicjatywę, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie.

Po przerwie Mazowsze dalej nacierało. Drogę do bramki udało znaleźć się pięć minut po wznowieniu gry. Na lewej flance piłką wymienili się Michał Czerepok i Dawid Skrzycki. Futbolówka trafiła do Tomasza Żebrowskiego, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku dał gospodarzom prowadzenie.

Wynik meczu w 85.minucie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Mariusz Lisiecki.

Za tydzień wyjazd na trudny teren Powiślanki Lipsko.

Mazowsze Grójec – Gryf Policzna 3:1 (1:1)
Gole: Lisiecki (14., 85.), Żebrowski (50.) – Chwiszczuk (7.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gotlib (46. Małecki), Złoch, Lisiecki, Skrzycki (85. Poczek), Czerepok, Żebrowski, Derewicz, Rogoziński (62. Prasek), Trawiński, Zieliński (46. Grzybowski)

dodane: 5 maja 2019 r. (08:43)