Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

W derbach cios za cios

W zaciętych derbach Powiatu Grójeckiego Mazowsze dwa razy prowadziło z Warką, ale goście za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który do końca nie zadowala żadnej z drużyn.

Sobotnie spotkanie zaczęło się świetnie dla grójczan. Już w 8.minucie na lewej flance dwóch rywali przedryblował Michał Czerepok, a jego podanie ręką w polu karnym zatrzymał jeden z zawodników Warki. Sędzia nie miał wątpliwości, i wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Mariusz Lisiecki.

Żółto-niebiescy z prowadzenia cieszyli się tylko niespełna kwadrans, bowiem w 20.minucie szybką akcję wyprowadzili piłkarze z Warki, którą wykończył celnym uderzeniem Ząbkowski.

Po przerwie dośrodkowanie z rzutu rożnego od Michała Czerepoka wykorzystał Daniel Złoch, który wyskoczył wysoko i głową umieścił piłkę w siatce, dając tym samym ponownie prowadzenie swojej drużynie. Celebrując zdobycie gola wykonał charakterystyczną „cieszynkę” – w ubiegłym tygodniu na świat przyszedł bowiem jego syn. Serdecznie gratulujemy!

Niestety, i tym razem przyjezdni szybko odpowiedzi, i to w identycznej sytuacji. Po rzucie rożnym głową futbolówkę do bramki skierował Głogowski.

W końcówce przycisnęła drużyna z Warki, która stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji po szybkich kontratakach. Rywali mógł w doliczonym czasie gry skarcić rezerwowy w tym meczu Rafał Sobczak, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu jeden z piłkarzy gości.

Mecz ostatecznie zakończył się, więc podziałem punktów, które do końca nie satysfakcjonują żadnej z drużyn. Mazowsze, aby myśleć o grze w barażach o IV ligę musiało wygrać (traci do Warki 5 punktów). Z kolei sobotni rywale gonią lidera z Pionek, i remisując w Grójcu stracili szansę na wyprzedzenie Prochu, który poległ 1:2 z Orłem Wierzbica.

Do końca sezonu zostały dwie kolejki. Mazowsze zagra w przyszłą sobotę na wyjeździe z Prochem, a zakończy rozgrywki domowym pojedynkiem z Jodłą.

Mazowsze Grójec – KS Warka 2:2 (1:1)
Gole: Lisiecki (8.), Złoch (58.) – Ząbkowski (20.), Głogowski (65.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gałka, Gotlib (75. Małecki), Złoch, Lisiecki, Skrzycki (83. Sobczak), Derewicz (57. Żebrowski), Tarwacki, Grzybowski, Czerepok, Trawiński (90. Nojek M.)

dodane: 2 czerwca 2019 r. (12:35)