Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Finisz na piątkę, ale cudu nie było

Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem nad Jodłą zakończyło sezon 2018/2019. Podopieczni Macieja Soroki uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli. Do IV ligi awansowała KS Warka. W barażach zagra Proch Pionki.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo grójczan w Pionkach przybliżyło do awansu sąsiadów z Warki. Jednocześnie dało Mazowszu teoretyczne szanse na zakończenie rozgrywek na drugim miejscu w tabeli premiowanym grą w barażach o IV ligę. Aby się tak stało, żółto-niebiescy musieli wygrać swój mecz i liczyć na porażkę Prochu w Kazanowie. Pierwszy warunek został spełniony. Drugi nie, bowiem Iłżanka uległa z Prochem 1:2, i to zespół z Pionek zagra dwumecz o awans.

Mazowsze z Jodłą rozegrało solidne zawody, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku od pierwszej do ostatniej minuty gry.

Wynik meczu już w 6.minucie po rzucie rożnym otworzył Rafał Sobczak. Dla popularnego „Małego” było to dwudzieste trafienie w tym sezonie. Tym samym został królem strzelców Radomskiej Ligi Okręgowej. Na 2:0 ładnym uderzeniem z woleja podwyższył Mikołaj Nojek, który zmienił kontuzjowanego Mariusza Lisieckiego.

Druga połowa zaczęła się od dwóch kolejnych ciosów Mazowsza, które przy lejącym się z nieba żarze, używając terminologii bokserskiej, posłały rywali na deski. Dwa razy do prostopadłych podań doszedł Łukasz Grzybowski, i za każdym razem posyłał piłkę do siatki obok bezradnego golkipera Jodły.

Wynik meczu na 5:0 po asyście rezerwowego Tomasza Żebrowskiego ustalił kapitan żółto-niebieskich Daniel Złoch.

Mazowsze mimo świetnej rundy rewanżowej (12 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka) pod wodzą trenera Macieja Soroki kończy rozgrywki na ostatnim miejscu na podium. Na powrót do IV ligi trzeba będzie poczekać co najmniej do przyszłego sezonu.

Mazowsze Grójec – Jodła Jedlnia-Letnisko 5:0 (2:0)
Gole: Sobczak (6.), Nojek M. (30.), Grzybowski (48., 54.), Złoch (87.)
Skład Mazowsza: Makarov – Gałka (46. Zakrzewski), Gotlib, Złoch, Nojek D. (65. Małecki), Lisiecki (18. Nojek M.), Sobczak, Tarwacki, Grzybowski (73. Zieliński), Czerepok, Trawiński (46. Żebrowski)

dodane: 16 czerwca 2019 r. (12:50)