Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Duże kontrowersje w Radomiu. Mazowsze przegrało z Centrum

Na czterech stanął licznik zwycięskich meczów z rzędu w wykonaniu piłkarzy Mazowsza, którzy w niedzielę przegrali w Radomiu z Centrum 3:4 (3:0). Grójczanie kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Pierwsza z nich – jak się później okazało kluczowa – została pokazana w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Do 64.minuty mecz z Centrum był dla grójczan prawdziwym spacerkiem. Do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Dawida Skrzyckiego, a mogli jeszcze wyżej, gdyby swoje sytuacje wykorzystali Daniel Złoch, Rafał Sobczak oraz Mikołaj Nojek. Kapitan żółto-niebieskich zrehabilitował się po przerwie, zdobywając bramkę na 3:0.

Losy meczu odwróciły się właśnie w 64.minucie po kontrowersyjnej decyzji sędziego. W polu karnym z dwóch metrów piłką w rękę trafiony został Arkadiusz Gałka. Arbiter wskazał na rzut karny, ale jednocześnie wprawił w konsternację grójecką drużynę, pokazując czerwoną kartkę Gałce. Gospodarze wykorzystali rzut karny, i poszli za ciosem, zdobywając bramkę na 2:3.

Na pięć minut przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał rezerwowy Tomasz Żebrowski, i żółto-niebiescy musieli kończyć mecz w dziewięciu. Ten fakt bezlitośnie wykorzystali piłkarze Centrum, strzelając dwa gole. W ostatnich sekundach meczu zwycięstwo radomianom zapewnił były piłkarz Mazowsza, Wojciech Kupiec.

Za tydzień podopieczni trenera Macieja Soroki podejmą sąsiadów z ligowej tabeli – zespół Zamłynia Radom. Mecz w sobotę o godz. 15.00 na stadionie przy ulicy Laskowej w Grójcu.

Centrum Radom - Mazowsze Grójec 4:3 (0:2)
Gole: Igor Tworek 64 (k), Karol Kasprzyk 67, Mateusz Paliwoda 85, Wojciech Kupiec 90+3 - Dawid Skrzycki 10, 40, Daniel Złoch 56
Centrum: Kula - Grylak, Wiatrak, Kupiec, Pacyna, Tworek, Pryciak, Paliwoda, Kasprzyk, Dubina, Zakrzewski
Mazowsze: Filewski - Gałka, Złoch, Prasek, Lisiecki, Nojek, Skrzycki, Sobczak, Sieczko, Czerepok, Trawiński.

źródło: własne / echodnia.eu (składy)
dodane: 13 pazdziernika 2019 r. (16:52)