Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Ważne zwycięstwo nad rezerwami Radomiaka! Dublet Złocha

Dwa trafienia Daniela Złocha oraz jego asysta przy golu Jacka Kowalskiego pozwoliły grójczanom na zainkasowanie kompletu punktów w meczu z drugą drużyną I-ligowego Radomiaka Radom.

W Pionkach, gdzie swoje mecze rozgrywają zamykający tabelę piłkarza Radomiaka II Radom, nie brakowało emocji. Szczególnie pod koniec pierwszej połowy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21.minucie za sprawą Dominika Stępnia, który wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Mazowsza, Kacpra Filewskiego i głową posłał futbolówkę do siatki.

W 42.minucie faulowany w polu karnym był Alistair, co nie umknęło uwadze sędzi prowadzącej niedzielne zawody. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał zdołał sparować bramkarz rywali. Alistair zrehabilitował się dwie minuty później, otwierając drogę do siatki Danielowi Złochowi. Kapitan grójczan wyprzedził obrońcę i w pełnym biegu wyrównał.

Na tym emocje w pierwszej połowie się jednak nie skończyły. Już w doliczonym czasie gry we własnym polu karnym rywala faulował Mariusz Lisiecki. Do fubolówki podszedł Łukasz Wiech, ale strzelił obok słupka i do przerwy nadal było 1:1.

Druga część meczu należała zdecydowanie do żółto-niebieskich. W 71.minucie rajd lewą stroną urządził sobie Michał Czerepok, a blokującego jego podanie zawodnik zagrał ręką. Tym razem do jedenastki podszedł Daniel Złoch i pewnym uderzeniem dał Mazowszu prowadzenie.

Gospodarze kończyli w dziesiątkę po tym, jak w 84.minucie drugą żółtą kartkę objerzał X.

Mazowsze przypieczętowało swój tryumf kilka minut później. Po rzucie z autu wykonywanym przez Daniela Złocha futbolówka trafiła pod nogi wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Jacka Kowalskiego, a ten ze spokojem posłał futbolówkę do bramki, ustalając wynik meczu na 3:1 dla Grójca.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu podopieczni trenera Macieja Soroki mają na koncie 20 punktów, i awansowali na piąte miejsce w tabeli IV ligi.

Za tydzień ostatni tegoroczny mecz – derby powiatu grójeckiego. Mazowsze podejmie na stadionie przy ulicy Laskowej KS Warkę.

Radomiak II Radom – Mazowsze Grójec 1:3 (1:1)
Gole: Stępień (21.) – Złoch (44. z rzutu karnego, 71.), Kowalski (88.)
Skład Mazowsza: Filewski – Trojanowski, Trawiński (90. Jemioł), Złoch, Lisiecki, Czerepok (84. Kowalski), Żebrowski (46. Wilczyński), Derewicz, Alistair (90. Poczek), Urbański (46. Ostrowski), Dębiec

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 8 listopada 2020 r. (17:19)