Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024 roku

Mazowsze zaczyna rundę od cennego zwycięstwa z Prochem

Po emocjonującym spotkaniu podopieczni Jerzego Engela Jr pokonali w Grójcu zespół z Pionek 1:0. Gola na wagę kompletu punktów zdobył z rzutu karnego kapitan grójczan, Daniel Złoch. Oba zespoły kończyły miecz w dziesiątkę.

Pierwsza odsłona meczu należała zdecydowana do gości, którzy mieli co najmniej cztery doskonałe okazje do otwarcia wyniku. Po jednej z interwencji, które uchroniły Mazowsze od straty gola kontuzji nabawił się bramkarz żółto-niebieskich, Kacper Filewski.

Tuż przed przerwą jeden z nielicznych ofensywnych wypadów gospodarzy zakończył się rzutem karnym. Po dwójkowej akcji Daniela Złocha i Mikołaja Napory, ten drugi został zahaczony w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola mocnym uderzeniem w samo okienko zamienił Złoch.

Po przerwie mecz się nieco wyrównał. Doskonałą okazję do podwyższenia miał Złoch, ale z bliska trafił w słupek. Goście znów zaczęli przeważać od 68.minuty, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał obrońca Mazowsza, Arkadiusz Gałka. Grójczanie wytrzymali napór i wyprowadzili kilka świetnych kontrataków, które powinny zakończyć się bramkami. Skuteczności zabrakło jednak zarówno Karolowi Praskowi, jak i Mikołajowi Naporze.

Goście też kończyli w osłabieniu, po tym jak w 86.minucie jeden z ich zawodników obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Ostatecznie po emocjonującym pojedynku, cenny komplet punktów został na stadionie przy ulicy Laskowej.

Za tydzień Mazowsze czeka wyjazd do Tygrysa Huta Mińska. Mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 16.00.

Mazowsze Grójec – Proch Pionki 1:0 (1:0)
Gol: Złoch (42.)
Skład Mazowsza: Filewski (28. Młodziński) - Gałka, Trojanowski, Złoch (72. Lisiecki), Prasek, Gołąbek (46. Ostrowski), Czerepok, Napora (85. Kulibski), Kołosowski, Iwanowski, Urbański

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 10 kwietnia 2021 r. (15:48)